fbpx Spotkanie z Romualdem Kindą, prezesem Navimor International | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Spotkanie z Romualdem Kindą, prezesem Navimor International

Roman Kinda ze statuetką Przyjaciel Afryki Fot. Navimor InternationalStowarzyszenie Absolwentów Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wydziałów Ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie zaprasza na spotkanie z: prezesem Navimor International panem Romualdem Kindą. Spotkanie zaplanowane na 18 stycznia będzie poświęcone działalności biznesowej prowadzonej przez niego firmy.

Romuald Kinda jest prezesem firmy, która jako jedna z nielicznych od kilkudziesięciu lat odnosi sukcesy w sektorze stoczniowym, realizuje spektakularne inwestycje w Afryce i przywróciła do życia obecnie reprezentacyjną część Gdańska, która jeszcze kilka lat temu była zniszczonym poprzemysłowym terenem. Navimor International jest głównym akcjonariuszem Stoczni Wisła i akcjonariuszem Grupy Remontowa, zbudował najnowocześniejszą nigeryjską stocznię Nigerdock, rewitalizował rejon ulicy Szafarnia w Gdańsku, wybudował największą afrykańską wyższą szkołę morską - Akademię Rybołówstwa i Nauk o Morzu w Namibe w Angoli i stale dostarcza nowe statki dla odbiorców z Europy i Afryki. Spotkanie z nim będzie więc okazją do poznania specyfiki prowadzenia działalności gospodarczej w Afryce, porozmawiania o polskich stoczniach i skutecznym przeprowadzaniu procesów restrukturyzacyjnych w firmach, które utraciły rynek zbytu lub wymagają wdrożenia nowych technologii.

Romuald Kinda jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego gdzie studiował w drugiej połowie lat 70. Dla osób, które w tym samym czasie studiowały na sopockich wydziałach UG będzie więc to okazja do przypomnienia sobie życia studenckiego tego okresu w Sopocie i powspominania ulubionych lub tych budzących strach wykładowców.

Stowarzyszenie zaprasza na spotkanie wszystkich zainteresowanych branżą stoczniową i turystyczną oraz polskimi przedsięwzięciami w Afryce. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej nr 8 Wydziału Ekonomicznego 18 stycznia o godzinie 17.00. Miła atmosfera w gronie obecnych i byłych studentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego i szkół wyższych, z których UG się wywodzi gwarantowana. Spotkanie może też być okazją do przystąpienia do stowarzyszenia.

Wywiad z Romualdem Kindą w Radiu Uniwersytetu Gdańskiego MORS

czwartek, 11 października 2018 roku, 10:46