fbpx Uniwersytet Gdański 601+ w dziedzinowym rankingu Times Higher Education World University Rankings 2020 – Social Sciences | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

rankedW opublikowanym 6 listopada 2019 r. rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject  for Social Sciences 2020Uniwersytet Gdański uplasował się na pozycji 601+  wśród wszystkich uczelni wyższych na świecie.

W rankingu wyróżniono uniwersytety wiodące w dziedzinie komunikacji i medioznawstwa, nauk politycznych i studiów międzynarodowych, socjologii i geografii.

W aktualnej edycji rankingu obejmującej 720 uniwersytetów, UG notowany jest wraz z ośmioma innymi uczelniami z Polski, spośród których na pierwszym miejscu znalazł się Uniwersytet Humanistycznospoleczny SWPS (pozycja 401-500 w zestawieniu światowym). W szóstej setce światowego zestawienia znalazły się: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Uniwersytet Warszawski. Uniwersytet Gdański wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim, Łódzkim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytetem Śląskim w Katowicach uplasował się w przedziale 600+.

Światowe podium w tej edycji rankingu zajmują Instytut Technologiczny w Massachusetts, Uniwersytet w Oxfordzie oraz Uniwersytet Harvarda.

Więcej informacji o tej edycji rankingu oraz pełne zestawienie wyników

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin