fbpx Dziekan Wydziału Filologicznego w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Dziekan Wydziału Filologicznego w Radiu MORS

Dziekan Wydziału Filologicznego prof. UG dr hab. Urszula Patocka-SigłowyWywiad z Dziekan Wydziału Filologicznego prof. UG dr hab. Urszulą Patocką-Sigłowy rozpoczyna serię rozmów z dziekanami wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. Mamy nadzieję, ze wywiady te pomogą podjąć decyzję o wyborze kierunku studiów tegorocznym maturzystom, zaprezentują zagadnienia, którymi zajmują się poszczególne wydziały reszcie społeczności akademickiej i przywołają wspomnienia absolwentów.

Emisja wywiadu z prof. UG dr hab. Urszulą Patocką-Sigłowy zaplanowana jest na poniedziałek 8 marca o godz. 10.00 i wtorek 9 marca o godz. 12.00. Pani Dziekan zaprezentuje kierunki studiów, które oferuje Wydział Filologiczny, opowie, które z nich są najbardziej popularne wśród kandydatów na studia, które wiążą się z wyjazdami za granicę w ramach programu nauczania i absolwenci, których mogą liczyć na duże zainteresowanie pracodawców. Poda tez informacje dotyczące tegorocznej rekrutacji na studia na Wydziale Filologicznym.

Wydział Filologiczny to także bardzo duża aktywność kulturalna zarówno samych studentów jak i wykładowców, wśród których są pisarze, poeci, tłumacze, filmowcy, a także przedsiębiorcy i aktorzy. Porozmawiamy więc z prof. Patocką-Sigłowy o kołach naukowych i ich aktywności, także w czasie pandemii, o nowoczesnym wyposażeniu Wydziału, które umożliwia rozwijanie swoich pasji językowych, teatralnych i filmowych, oraz o wybitnych absolwentach wydziału.

Poświęcimy też kilka minut na przedstawienie bardzo ciekawego zagadnienia, którym zajmuje się w ramach swojej pracy naukowej Dziekan Wydziału Filologicznego. Porozmawiamy mianowicie o tym w jaki sposób komunikują się z otoczeniem dwaj politycy, których znamy z informacji podawanych przez media na całym świecie - Siergiej Wiktorowicz Ławrow i Władimir Władimirowicz Putin.

poniedziałek, 15 marca 2021 roku, 11:41