fbpx Reportaż radiowy Miasto w bloku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Reportaż radiowy Miasto w bloku

baner reportażuStudenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zapraszają na oficjalną premierę projektu dziennikarskiego „Miasto w bloku”, w ramach którego powstał reportaż radiowy oraz fotoreportaż, opowiadający historie mieszkańców i sympatyków falowców.

Premiera odbędzie się w środę 21 kwietnia 2020 r o godz. 18.00 za pośrednictwem platformy MS Teams (link) i na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku (link do wydarzenia). Po oficjalnej premierze odbędzie się spotkanie dyskusyjne z red. Magdaleną Grzebałkowską (dziennikarką, byłą mieszkanką falowców) oraz prof. Jackiem Friedrichem (z Instytutu Historii Sztuki UG, Dyrektorem Muzeum Narodowego w Gdańsku), którzy skomentują, przedstawią refleksje na temat reportażu, a także odpowiedzą na pytania słuchaczy. Samego reportażu będzie można również wysłuchać w audycji Radia MORS o godz.18.00.

Jak piszą realizatorzy projektu, Kacper Anaczkowski i Liwia Zaborska: „Pragniemy, aby nasze działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości, pogłębienia wiedzy o historii falowców oraz ich społeczności. Jako studenci z Pomorza chcemy, by te opowieści zostały wysłuchane. Nasz projekt to niepowtarzalna okazja poznania historii gdańskich falowców, zgoła innych od tych znanych z miejskich legend.”

Projekt „Miasto w bloku” został zrealizowany w ramach seminarium licencjackiego pod kierunkiem dr. Konrada Koncha.

Serdecznie zapraszamy!

czwartek, 15 kwietnia 2021 roku, 15:55