fbpx O Wydziale Ekonomicznym w Radiu MORS. | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

O Wydziale Ekonomicznym w Radiu MORS.

prof. UG dr hab. Monika BąkDziekan Wydziału Ekonomicznego profesor Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Monika Bąk to kolejny Gość Radia MORS. W audycji, której emisja zaplanowana jest na dwa kolejne poniedziałki – 3 maja i 10 maja o godz. 10 i wtorki – 4 maja i 11 maja o godz. 12 odpowie ona na pytania dotyczące predyspozycji jakie trzeba posiadać, żeby studiować ekonomię w Sopocie, specjalizacjach w jakich można rozwijać swoją wiedzę, współpracy z przedsiębiorcami oraz o transporcie miejskim, któremu poświęcone są jej najnowsze badania.

Wydział Ekonomiczny oferuje potencjalnym studentom możliwość studiowania w ramach dwóch podstawowych kierunków – Ekonomia oraz Międzynarodowe stosunki gospodarcze (w tym anglojęzyczna prestiżowa specjalność International business), jak też kierunków interdyscyplinarnych – np. Biznes chemiczny. Atutem wydziału jest także jego umiędzynarodowienie i współpraca z biznesem. Studenci mogą korzystać z wyjazdów na studia zagranicą w ramach programu ERASMUS+, a dwustronne porozumienia podpisane są z ponad 70 uniwersytetami i szkołami wyższymi. Mają również możliwość wzięcia udziału w wymianie studenckiej m.in. z: USA, Japonią, Koreą i Jordanią.

Do dyspozycji studentów jest też nowoczesna infrastruktura pozwalającą poznać realia przyszłej pracy ekonomisty. Na Wydziale Ekonomicznym działa pracownia komputerowa Refinitiv Eikon Lab, umożliwiająca dostęp do wiodącej na świecie bazy danych finansowych, pracowania dealing room – symulator departamentu skarbowego banku, laboratorium tradingowe OSTC, specjalistyczne laboratorium logistyczne (Oracle, Aris) oraz centrum komputerowo-egzaminacyjne akredytowane przez ACCA.

To nie wszystkie atuty Wydziału Ekonomicznego UG, a wśród nich nie bez znaczenia jest bez wątpienia także możliwość studiowania w mieście, którym większości Polaków kojarzy się z wakacjami i dobrą zabawą – Sopocie. Warto włączyć radio MORS i posłuchać co jeszcze do zaoferowania ma ten wydział bezpośrednio od pani dziekan.

piątek, 30 kwietnia 2021 roku, 15:16