fbpx Karol Stachowicz nowym redaktorem naczelnym Radia MORS! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Karol Stachowicz nowym redaktorem naczelnym Radia MORS!

Zdjęcie Karola StachowiczaOd 1 lipca nowym redaktorem naczelnym Radia MORS został Karol Stachowicz, który dotychczas był prowadzącym audycji „Eurowizyjny Kocioł”. Zastąpił na tym stanowisku Martę Demartin. Karol dołączył także do zespołu realizatorów dźwięku.

Z Radiem MORS związany od 2019 roku, kiedy to zasilił grono prowadzących audycji „Eurowizyjny Kocioł”. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył studia licencjackie na Zarządzaniu Instytucjami Artystycznymi, a w 2020 roku uzyskał tytuł magistra z Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od lat zaangażowany w wolontariat przy trójmiejskich wydarzeniach artystycznych, takich jak Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST czy Festiwal Improwizacji „Podaj Wiosło”. Pomagał także organizatorom Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach oraz rok później w Warszawie. Kocha podróże i piosenki, do których może głośno śpiewać w aucie. W wolnych chwilach wskakuje na rower, idzie na basen albo odwiedza swoją rodzinę w Borach Tucholskich, gdzie także angażował się w różne kulturalne projekty. Jego życie składa się z ciągłych przygód, a teraz rozpoczyna kolejną.

- Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze bardziej zaangażować się w to wyjątkowe radio studenckie z najlepszą kadrą. Siłę Radia MORS stanowią studenci, którzy wnoszą do niego swoje zainteresowania, emocje i entuzjazm. Moim celem będzie przede wszystkim to, aby mogli w naszym radiu poznawać siebie na nowo, realizować swoje marzenia i zdobywać doświadczenie na przyszłość. Z pewnością będziemy razem odkrywać nowe nieznane ścieżki i już nie mogę się tego doczekać! – mówi Karol Stachowicz.

Karol przejął obowiązki redaktora naczelnego od Marty Demartin, która przez sześć lat z zaangażowaniem i oddaniem pracowała ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego. Bardzo jej za to dziękujemy.

Radia MORS można słuchać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Latem zapraszamy do śledzenia wakacyjnej ramówki złożonej z premierowych i archiwalnych audycji z ubiegłego roku akademickiego oraz tematycznych pasm muzycznych.

czwartek, 8 lipca 2021 roku, 11:10