fbpx Startuje Gdańska Fala Filmowa! Kino plenerowe w Twojej dzielnicy! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Startuje Gdańska Fala Filmowa! Kino plenerowe w Twojej dzielnicy!

Baner Gdańskiej Fali FilmowejBezpłatne kino plenerowe w ciągu najbliższych dni objedzie cały Gdańsk! Zabierz rodzinę, znajomych, usiądźcie wygodnie i bawcie się dobrze! 10 września już po raz trzeci rusza "Gdańska Fala Filmowa". Sześć wieczorów, sześć filmów!

Trzecia edycja „Gdańskiej Fali Filmowej” to projekt, który ma przede wszystkim aktywizować lokalne społeczności oraz eksponować i przypominać o najciekawszych przestrzeniach Gdańska, w których można organizować seanse kina plenerowego. Kiedy doda się do tego ciekawe tytuły filmowe, otrzymujemy wartościowe wydarzenie znacząco wzbogacające mapę kulturalną Gdańska. Pierwsze dwie edycje „Gdańskiej Fali Filmowej” okazały się wielkim frekwencyjnym sukcesem. Kolejna edycja imprezy ma kontynuować promocję dobrego kina w kolejnych ciekawych miejscach Gdańska i popularyzować wśród mieszkańców Gdańska ideę spędzania wspólnie czasu na pokazach filmowych. Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny.

10.09, godz. 19.30 „Sound of metal”; Przymorze Wielkie: Park Reagana, skrzyżowanie ul. Lecha Kaczyńskiego i Czarny Dwór
11.09, godz. 19.30 „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu”; Chełm: Plac Styp-Rekowskiego
12.09, godz. 19.30 „Praziomek”; Ujeścisko-Łostowice: Teren zielony obok zbiornika retencyjnego Świętokrzyska 1 dojście od ul. K. Guderskiego
17.09, godz. 19.00 „Tajemniczy ogród”; Piecki-Migowo: Plac przy skrzyżowaniu ul. Powstania Listopadowego i Bulońskiej
18.09, godz. 19.00 „Włoskie Wakacje”; Żabianka: plac przy ul. Sztormowej 7 (stare boisko)
19.09, godz. 19.00 „Dżentelmeni”; Osowa: Park Diany (przy skateparku)

Opisy filmów:

Poruszająca opowieść o parze, która musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, legło w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna jednak postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.

Gdy z więzienia ucieka złodziej skazany za kradzież wielkiej sumy pieniędzy z pociągu, dwójka dziecięcych detektywów włącza się w tropienie mężczyzny. Śledztwo nabiera rozpędu, dowody wydają się jednoznaczne. Niespodziewanie pojawia się jednak ktoś, kto twierdzi, że poszukiwany jest niewinny. Jako dowód przedstawia list napisany przez rzekomego rabusia. Lasse i Maja analizują fakty i zgromadzone dowody. Grono podejrzanych powiększa się, a sytuację dodatkowo utrudnia policja, która zamyka biuro młodych detektywów. Tymczasem do miasteczka Valleby zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się ujawni? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku?

12.09, godz. 19.30 „Praziomek”; Ujeścisko-Łostowice: Teren zielony obok zbiornika retencyjnego Świętokrzyska 1, dojście od ul. K. Guderskiego
Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie intrygującego nieznajomego wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Łowca przygód po przybyciu na miejsce dokona dwóch niezwykłych odkryć!

Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.

Robert i jego syn Jack utrzymują sporadyczny kontakt. Kiedy Jack wpada w finansowe tarapaty, postanawia namówić ojca do sprzedaży willi w Toskanii. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę i wrócić do swojego londyńskiego życia. Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, zastają kompletną ruinę. Robert i Jack będą musieli spędzić razem więcej czasu niż zakładali i przeprowadzić gruntowny remont, aby sprzedać posiadłość. Z pomocą przychodzą mieszkańcy pobliskiego miasteczka, w tym Natalia, właścicielka lokalnej restauracji. Z każdym kolejnym dniem Robert i Jack przekonują się, że Toskania to miejsce, w którym być może warto spróbować wszystkiego od nowa.

19.09, godz. 19.00 „Dżentelmeni”; Osowa: Park Diany (przy skateparku)
 Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson, Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach.

Kino plenerowe na PrzymorzuWłoskie WakacjeBiuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz