fbpx Kiedy fizyka łączy się ze sztuką. | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Kiedy fizyka łączy się ze sztuką.

Photo by FLY:D on UnsplashProf. Tomasz Paterek z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał amerykański grant FQXi. Przyznane środki umożliwią nawiązanie współpracy fizyków teoretycznych z artystami, a jej efektem będzie wykonanie mobilnej instalacji artystycznej zainspirowanej polaryzacją i fizyką kwantową.

Dr hab. Tomasz Paterek, prof. UG z Instytutu Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG zajmuje się fizyką kwantową i jej pograniczem z innymi dziedzinami nauki. Teraz należy do nich dopisać również pogranicze ze sztuką. Niedawno prof. otrzymał grant pt. “Podróże światła”, który został ufundowany przez Foundational Questions Institute (FQXi).

Więcej szczegółów tutaj

środa, 15 września 2021 roku, 8:49