fbpx Zgłoś się do konkursu JoséSong 2023! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zgłoś się do konkursu JoséSong 2023!

JoseSong plakatZaśpiewaj w języku obcym na warszawskich Bielanach pod okiem Lanberry czy WOLSKIEJ! 17 marca ruszają przesłuchania do JoséSong! Przeżyj przygodę i spróbuj swoich sił na scenie! Radio MORS jest patronem medialnym wydarzenia.

Czym jest JoséSong?

JoséSong to Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz dla studentów uczelni z całej Polski. Festiwal jest organizowany przez Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy i Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie, na scenie którego młodzi ludzie mają możliwość zabłyśnięcia fenomenalnym francuskim, włoskim, niemieckim, ukraińskim, angielskim czy hiszpańskim. Głównymi partnerami są: warszawskie XXII LO im. José Martí i Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. JoséSong ma na celu rozbudzenie zainteresowania językami obcymi, poznawanie muzyki z różnych zakątków świata, rozwijanie muzycznych zainteresowań młodych ludzi, „obycie się” ze sceną, ale także integrację młodzieży z całej Polski oraz kształtowanie pozytywnej rywalizacji. Innowacyjność koncepcji konkursu polega na promowaniu drugiego języka obcego (nie-angielskiego).

Konkurs JoséSong jako projekt otrzymał w 2018 r. nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, a w 2019 r. został jej laureatem. W 2020 r. otrzymał statuetkę na Bielańskiej Gali Kultury w kategorii: Edukacja Kulturalna.

Dlaczego warto wziąć udział w JoséSong?

Ogromną wartością festiwalu jest to, że tworzy społeczność JoséSong, utrzymując stały kontakt z laureatami poprzednich edycji i wspierając ich w rozwijaniu kompetencji wokalnych i muzycznych. Młodzież jest regularnie zapraszana do udziału w różnych przedsięwzięciach muzycznych. Ponadto laureaci otrzymują nagrody, które mają na celu rozwój ich kompetencji, np. udział w nagraniu płyty, w warsztatach wokalnych i kursach językowych, książki w językach obcych. Następnie uczestniczą w wywiadach radiowych i prasowych. Laureaci poprzednich edycji mają także szansę sprawdzenia się w roli jurorów (ekspertów) kolejnych edycji. Laureat Grand Prix otrzymuje także oryginalną statuetkę zaprojektowaną specjalnie na festiwal przez artystę rzeźbiarza – Tomasza Jędrzejowskiego.

Jakie instytucje wspierają JoséSong?

Co roku festiwal otrzymuje patronat honorowy od Ambasady Kuby, Niemiec, Hiszpanii, Biura Walonia-Bruksela w Warszawie, Instytutu Francuskiego i Katedry Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Parlament Europejski, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent m.st. Warszawy także dołączyli w ostatnich latach do grona patronów honorowych JoséSongFestiwal wspierają także m.in.: Ambasada Szwajcarii, Wydawnictwo MUZA, Voice and More i Voice Impact Studio.

Kto zasiada w jury JoséSong?

Jury tworzyli m.in. Krzysztof Dzikowski - legendarny autor tekstów piosenek i przewodniczący Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, Lanberry – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, zespół Felivers, WOLSKA – wokalistka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka, Aleksandra Orłowska – sopranistka i śpiewaczka Teatru Wielkiego w Warszawie i Stanisław Dembski – reżyser Teatru Pijana Sypialnia. W tegorocznym gronie jury zobaczymy Magdalenę Wieczorek i Jacka Maślankę – wokalistów i trenerów wokalnych, Annę Marię Adamiak – śpiewaczkę operową i musicalową, pedagog, Annę Pastor – mezzosopranistkę i Jacka Jagłowskiego – wieloletniego prezesa wytwórni muzycznych i menedżera. Piosenki będą również oceniane pod kątem językowym przez native speakerów, filologów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego.

Kiedy odbędzie się VII edycja JoséSong?

Przesłuchania odbędą się 17.03.2023 r. na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, a gala z udziałem laureatów 31.03.2023 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie. Zgłosić się można do 20.02.2023 r. poprzez wypełnienie formularza na stronie www.josesong.waw.pl

Więcej o JoséSong na:

Facebook: https://www.facebook.com/konkursjosesong/