fbpx 3rd Meeting of the Polish Iron Club | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

3rd Meeting of the Polish Iron Club

Wykład podczas 3rd Meeting of the Polish Iron ClubW dniach 15.09-16.09.2017 odbyła się międzynarodowa konferencja 3rd Meeting of the Polish Iron Club zorganizowana pod patronatem rektorów trzech gdańskich uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Obrady miały miejsce w gościnnych murach Wydziału Nauk Społecznych UG. Pracom Komitetu Naukowego i Organizacyjnego przewodzili prof. Paweł Lipiński z Instytutu Genetyki i Hodowli Doświadczalnej Zwierząt Polskiej Akademii Nauk, prof. Jędrzej Antosiewicz z GUMed i AWFiS i dr hab. Katarzyna Sikorska z GUMed. Organizację konferencji wspomagał prof. UG dr hab. Dariusz Konrad Sikorski z kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna WNS.  Konferencję otworzyli Prorektor UG ds. Rozwoju prof. Krzysztof  Bielawski oraz prof. Paweł Lipiński. Fantastyczne wykłady wygłosili światowej sławy naukowcy, zaangażowani w prace nad biologią żelaza w tym sekretarz the European Iron Club prof. Alexander Drakesmith z University of Oxford, Prof. Martina Muckenthaler z University of Heidelberg oraz Sophie Vaulont z Institute Cochin, Inserm w Paryżu. Konferencja miała charakter interdyscyplinarny, a referatom i prezentacji wyników oryginalnych badań eksperymentalnych i klinicznych towarzyszyła żywa dyskusja inspirująca do dalszych badań i zacieśniania współpracy międzyośrodkowej.

poniedziałek, 18 września 2017 roku, 13:54