fbpx Listopadowy repertuar DKF Miłość Blondynki | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Listopadowy repertuar DKF Miłość Blondynki

Plakat z repertuarem DKF Miłość BlondynkiDyskusyjny Klub Filmowy "Miłość Blondynki"  oraz Akademickie Centrum Kultury UG "Alternator" zapraszają w listopadzie.

09 listopada 2017 (czwartek) godz. 18.30
Konfrontacje: Pokaz filmu ESCAPE i spotkanie z Agnieszką Piotrowską / prowadzenie spotkania Prof. dr. hab. Mirosław Przylipiak
Prelekcja Prof. Thomas Elsaesser (The University of Amsterdam)

Escape is the first feature film of a collaborative partnership Thinking Films – a partnership between Agnieszka Piotrowska and Joe Njagu. The film was premiered at the Zimbabwe International Film Festival in October 2016 to great crowds and critical acclaim. It was nominated for nine awards including the Best Picture and Best Director and won two Awards (Best Actor: Eddie Sandifolo and Best Actress: Nothando Nobengula)f.In February 2017 the film was nominated for the best full length production at the National Music and Arts Awards in Zimbabwe.

Escape is a film noir fairy tale. It draws from Western traditions as well as African mythologies – it touches upon serious issues such as child marriage and identity but it is also a happy story. A young mixed race man called Charles learn from his white mother who is dying in London that she had lied about his childhood and background. She tells him he is half Zimbabwean and he must go to Harare to find his father. Charles does go and what ensues is a tale of a stranger in town who tries to find his father but also tries to come to grips with the realities of living in Zimbabwe. He immediately gets involved with a young wife of the old hotel owner (Tsitsi) who pretends to be religious but is in fact a femme fatale, trying to seduce Charles into committing a crime.

16 listopada 2017 (czwartek) godz. 18.30
Horyzonty kina: PHOTON (2017)
reż. Norman Leto, Polska, 107 min.
obsada: Andrzej Chyra, Danuta Banach, Stanisław Banach, Kaja Werbanowska, Karolina Kominek

Od Wielkiego Wybuchu do rewolucji kwantowej, od początku czasu do narodzenia się planet i ewolucji biologicznego życia – i dalej w kierunku nieznanej przyszłości. Fascynujące zobrazowania największych pytań stojących przed nauką stanowią zarówno prowokującą do myślenia, dwugodzinną lekcję fizyki jak i pomost między abstraktem, badaniem naukowym oraz komunikacją wyników. Animowane wzory cząsteczek, fal i zjawisk, które są zarówno za małe i za duże by je obserwować gołym okiem, ujawniają swoje sekrety w zrozumiałym dla nas języku wizualnym. Film jest zainspirowany książkami Davida Deatscha, autora takich bestsellerów jak „Początek nieskończoności” czy „Materia rzeczywistości”.

23 listopada 2017 (czwartek) godz. 18:30
2.Nordic Focus Festival : PO TAMTEJ STRONIE (2017)
reż. Aki Kaurismaki, Finlandia, 98 min.
WSTĘP WOLNY!

Kolejny wielki triumf Akiego Kaurismäkiego. Po sukcesie zrealizowanego we Francji Człowieka z Hawru, pełnego nawiązań do tamtejszego kina lat trzydziestych i czterdziestych, fiński mistrz postanowił wrócić do ojczyzny. W nagrodzonym na tegorocznym Berlinale Po tamtej stronie opowiedział historię zblazowanego mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. W najnowszym filmie Kaurismäki nie pozostaje głuchy na echa wzbierającej na całym świecie fali ksenofobii i nacjonalizmu (w jednej ze scen Khaled opowiada o tym, jak w drodze do Finlandii został pobity przez skinheadów w Gdańsku). Fiński reżyser swoim zwyczajem potrafi jednak przebić się przez warstwę smutku, by zaoferować widzom porcję niełatwego optymizmu i zaraźliwego poczucia humoru.

30 listopada 2017 (czwartek) godz. 18.30
Horyzonty kina: MANIFESTO (2016)
reż. Julian Rosefeldt, Niemcy, 95 min.
obsada: Cate Blanchett

Niektóre idee są jak odbezpieczony granat i stają się zarzewiem buntu. Inne wietrzeją i stają się śmieszne, a jeszcze inne mają uniwersalną moc wybudzania z letargu i wyostrzania spojrzenia na świat. Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett („Carol”, „Blue Jasmine”) wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez nauczycielkę, robotnika, naukowca, wdowę, aż po bezdomnego – aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z bieżącą rzeczywistością.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa

Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem) (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem).

poniedziałek, 6 listopada 2017 roku, 14:28