fbpx Dziekan Wydziału Biologii w Radiu UG MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Dziekan Wydziału Biologii w Radiu UG MORS

Prof. dr hab. Włodzimierz Meissner, dziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego Prof. dr hab. Włodzimierz Meissner, dziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego w audycji Radia UG MORS „Godzina Dziekańska” zaprezentował wydział, którym kieruje. Wywiad był też okazją do porozmawiania o pasji i głównym obiekcie badań naszego gościa, czyli o ptakach migrujących, dla których bałtyckie wybrzeże jest istotnym przystankiem. Audycja będzie emitowana w środę o godz. 11.05 i w piątek o godzinie 13.05.

- Wydział Biologii oferuje zgłębianie nauki w różnych obszarach – mówi prof. dr hab. Włodzimierz Meissner. – Mamy bardzo silną biologię molekularną, mamy skrzydło środowiskowe, gdzie są botanicy, ornitolodzy, teriolodzy, silna katedra zajmująca się bezkręgowcami oraz skrzydło fizjologii – zwierząt, roślin, cytologii, embriologii roślin. Wachlarz zainteresowań jakie mogą studenci rozwijać jest więc bardzo szeroki. Mam jednak wrażenie, że większość osób, które zaczyna studia, nie ma jeszcze sprecyzowanych tak wąsko zainteresowań i dlatego staramy się na studiach licencjackich przedstawić całe spektrum badań naukowych robionych przez naszych pracowników. Jest oddzielny przedmiot - badania naukowe na Wydziale Biologii – gdzie studenci mogą sobie wyrobić pogląd o tym czym zająć się na trzecim roku studiów licencjackich i ewentualnie kontynuować na studiach magisterskich.

Dziekan Wydziału Biologii opowiedział także Radiu UG MORS o perspektywach zawodowych absolwentów, certyfikacie, który otrzymały studia Biologia Medyczna, stacji badawczej na Wyspie Sobieszewskiej, promocji biologii jaką wydział bardzo intensywnie prowadzi wśród uczniów, wystawach jakie można obejrzeć w samym budynku Wydziału Biologii i badaniach prowadzonych przez gdańskich biologów w Ameryce Południowej i w Azji. Nie zabrakło też tematów pozostających w sferze zainteresowań naukowych prof. Włodzimierza Meissnera. Zapytaliśmy m.in. o ocenę projektu przekopu Mierzei Wiślanej z perspektywy ornitologa, o to które gatunki ptaków w ostatnich latach można częściej zobaczyć, a które znikają z rejonu Zatoki Gdańskiej. Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu w audycji Godzina Dziekańska, w Radiu UG MORS w środę o godz. 11.05 i w piątek o godzinie 13.05.

Maciej Goniszewski

poniedziałek, 13 listopada 2017 roku, 15:16