fbpx Społeczeństwo i gospodarka w świecie rzymskim | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Społeczeństwo i gospodarka w świecie rzymskim

Baner konferencjiW 2019 roku mija dziesiąta rocznica śmierci profesora Stanisława Mrozka. Zakład Historii Starożytnej Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego pragnie uczcić pamięć zmarłego Kolegi oraz wieloletniego kierownika Zakładu organizując 25-26 czerwca 2018 roku międzynarodową konferencję naukową - FOENUS HOC FECIT. Within the scope of Professor Stanisław Mrozek's research International conference.

Badania profesora Mrozka koncentrowały się wokół kwestii pieniężnych schyłku Republiki oraz Wczesnego Cesarstwa. Nie przypadkiem więc jako myśl przewodnią dla konferencji wybrano cytat z Historia naturalis (XXXIII, 47) Pliniusza Starszego, który obrazuje skutki operacji pieniężnych. Wspomniana problematyka badawcza wytycza również zakres tematyczny konferencji. Jest ona poświęcona dziejom społeczeństwa i gospodarki w świecie rzymskim. W czasie obrad zostaną wygłoszone referaty przez dwudziestu pięciu prelegentów z sześciu krajów (Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Węgier oraz z Polski).

Ireneusz Milewski

czwartek, 14 czerwca 2018 roku, 9:42