fbpx Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego w drodze po hiszpańskie złoto | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego w drodze po hiszpańskie złoto

chór UGTysiące przejechanych kilometrów, setki prześpiewanych godzin na próbach – to wszystko charakteryzuje Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego. Zespół istnieje już 47 lat i każdego roku podejmuje się nowych wyzwań i śmiałych projektów. Teraz stawia sobie nowy cel – międzynarodowy festiwal chóralny w Hiszpanii.

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego to grupa sympatyków i pasjonatów muzyki. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć artystycznych zdobytych we Włoszech, Korei Południowej, Niemczech, Chinach oraz na Łotwie. Miał zaszczyt współpracować z największymi osobowościami muzyki klasycznej i rozrywkowej, m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Ennio Morricone, Jean Michelem Jarrem, J.A.P. Kaczmarkiem oraz Leszkiem Możdżerem. W tym roku postanowił zmierzyć się z konkursem w Hiszpanii.

VIII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Chóralny „Canco Mediterrania” 2018 to festiwal, w którym dotychczas wzięło udział aż 110 chórów z 18 państw. Aby móc zrealizować tegoroczne marzenie, chór zdecydował się wziąć udział w zbiórce pieniędzy na portalu Polak Potrafi. Środki finansowe, które uda się uzbierać dzięki akcji, zostaną przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów dojazdu.

W projekt zaangażowani są wszyscy członkowie chóru. Dla wspierających chórzyści przygotowali różne nagrody. Od płyt z koncertów po magnes z podróży do Hiszpanii, darczyńcy znajdą także podziękowania w formie samodzielnie zrobionego dżemu owocowego, nauki dyrygowania z dyrygentem prof. Marcinem Tomczakiem lub wspólnego wieczornego wyjścia w towarzystwie chórzystów.

Więcej informacji o akcji: https://polakpotrafi.pl/projekt/chorug-w-hiszpanii

Dane kontaktowe:

e-mail: chor@ug.edu.pl