fbpx Red Alina Kietrys nominowana do Nagrody im. Bolesława Prusa za całokształt osiągnięć dziennikarskich | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Alina KietrysStowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej ogłosiło nominacje do Nagrody im. Bolesława Prusa za 2017 rok w dwóch kategoriach: dziennikarzom z wieloletnim dorobkiem za całokształt osiągnięć dziennikarskich oraz młodym dziennikarzom za wyróżniający start w zawodzie. Mgr Alina Kietrys z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych UG została nominowana za całokształt osiągnięć dziennikarskich.

Nagrody im. Bolesława Prusa, przez wiele lat były najwyższym, prestiżowym wyróżnieniem wybitnych dziennikarzy, członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Po latach przerwy Stowarzyszenie wznowiło przyznawanie tych nagród, według nowego, zmodyfikowanego regulaminu w 2015 roku. O nagrody mogą ubiegać się dziennikarze całego środowiska dziennikarskiego, członkowie wszystkich stowarzyszeń i organizacji dziennikarskich. Nagroda jest dwustopniowa: nagroda główna za całokształt osiągnięć dziennikarskich („Złoty Prus”) oraz nagroda dla młodego dziennikarza do 35 roku życia („Zielony Prus”).

Kapituła pod przewodnictwem red. Katarzyny Michalak, laureatki poprzedniej edycji z udziałem prof. dr hab. Janusza Adamowskiego, red. Jacka Żakowskiego, dr Tomasza Miłkowskiego i sekretarza generalnego Zarządu Głównego SD RP red. Andrzeja Maślankiewicza, dokonała wyboru kandydatów do nagród.

Nominowani do „ZŁOTEGO PRUSA”:

red. Alina Kietrys, red. Małgorzata Piekarska, red. Jerzy Mianowski, red. Przemysław Talkowski, red. Grzegorz Sroczyński.

Nominowani do „ZIELONEGO PRUSA”:

red. Anton Ambroziak, red. Małgorzata Domagała, red. Jakub Jamrozek, red. Weronika Książek, red. Rafał Woś.

Ogłoszenie wyników i  wręczenie statuetek nastąpi 29 stycznia br.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin