fbpx Prorektor ds. studenckich odpowiada na pytania studentów nt. zdalnego studiowania | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Prorektor ds. studenckich prof. Arnold KłonczyńskiProf. UG dr hab. Arnold Kłonczyński, prorektor ds. studenckich i kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego odpowiadał podczas audycji w Radiu UG MORS na pytania studentów dotyczące zdalnego studiowania, procedur zaliczania zajęć i praktyk, egzaminów i obron prac dyplomowych.

Nietypowe warunki studiowania jakie od połowy marca panują na polskich uczelniach sprawiły, że na bieżąco wypracowywane są nowe zasady i procedury funkcjonowania Uniwersytetu Gdańskiego. Nie wszystko można opisać w rozporządzeniach. Dlatego Radio UG MORS zaprosiło do studia prorektora ds. studenckich, który odpowiadał na pytania przesyłane przez studentów.

Prof. UG dr hab. Arnold Kłonczyński mówił m.in. o tym, że ograniczenia związane z pandemią nie zwalniają studentów z obowiązku przepracowania praktyk, wskazywał na możliwość zdalnego udziału w zajęciach wychowania fizycznego – także przy wykorzystaniu popularnych aplikacji mierzących wysiłek włożony w ćwiczenia fizyczne i o przeniesieniu zajęć w laboratoriach na kolejne semestry studiów. Wiele pytań dotyczyło trybu zdawania egzaminów oraz kart obiegowych, które dotychczas musieli podpisywać w różnych instytucjach uniwersytetu studenci przystępujący do obrony prac dyplomowych. Ci, którzy liczyli, że zdalne studiowanie wiąże się z łatwiejszym zdawaniem egzaminów zostali zawiedzeni, ponieważ jak powiedział prorektor egzaminy, które w sylabusie były zapisane jako ustne muszą się w takiej formie odbyć, te które jako pisemne też muszą w tej formie pozostać. Natomiast ucieszyli się ci, którzy martwili się licznymi bezpośrednimi kontaktami podczas podpisywania tzw. „obiegówki”. Karty te okazały się niepotrzebne i po prostu już nie obowiązują.

W trwającej godzinę audycji zostało omówionych bardzo wiele aspektów zdalnego studiowania. Odpowiedzi prof. UG dr hab. Arnolda Kłonczyńskiego rozwiały wiele wątpliwości. Wszyscy, którzy nie mieli okazji wysłuchać audycji podczas jej emisji, mogą jej posłuchać na naszej stronie, poniżej.

Maciej Goniszewski

czwartek, 28 maja 2020 roku, 15:09