fbpx Legitymacje studenckie ważne do 29.11.2020r. | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Legitymacje studenckie ważne do 29.11.2020r.

zdjęcie autobusuJak czytamy na stronie gdańskiego Zarządu Transportu Miejskiego, zgodnie z decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ważność legitymacji studenckich została automatycznie przedłużona do 29.11.2020 r. Jest to ważna informacja dla studentów korzystających z ulgowych przejazdów komunikacją miejską oraz bezpłatnych (w ramach Karty Dużej Gdańskiej Rodziny).

Studenci posiadający Kartę Dużej Rodziny muszą pamiętać o konieczności przedłużenia ważności ulg i zwolnień na kolejny rok. Można to zrobić już od października. Jak podaje ZTM, wydawanie oraz przedłużanie karty rodzinom, w których jest osoba studiująca, będzie mozliwe TYLKO gdy będzie ona mieć przedłużoną legitymację studencką na 2021 r. Przykładowo: jeśli rodzina składa się z matki, ojca, studenta oraz dwojga uczniów szkół podstawowych, a osoba studiująca ma legitymację ważną jedynie do 29.11.2020 r. –  Gdańska Karta Dużej Rodziny nie będzie przedłużona na 2021 r. dopóki nie zostanie przedłużona ważność legitymacji studenckiej.

Studenci korzystający z ulgowych przejazdów oraz biletów semestralnych, muszą pamiętać o tym, że podczas kontroli biletów muszą okazać ważną legitymację studencką. A zatem po 29.11.2020 r. będą mogli korzystać z ulgi tylko wtedy, gdy przedłużona będzie ważność ich legitymacji.

Więcej informacji można przeczytać na stronie: https://ztm.gda.pl/wiadomosci/uwaga-studenci-waznosc-legitymacji-studenckich-automatycznie-przedluzona-do-29-11-2020-r,a,6479

fot. unsplash/Mitchell Johnson

piątek, 9 października 2020 roku, 15:10