fbpx Studentka UG arcymistrzynią | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Studentka UG arcymistrzynią

Julia Antolak w otoczeniu koleżanek. Fot. Eberhard Schabel/KS Solny GrzybowoJulia Antolak studentka trzeciego roku  skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego startując w barwach Klubu Szachowego Solny Grzybowo w tegorocznych zawodach niemieckiej ligi szachowej wypełniła trzecią i ostatnią normę potrzebną do uzyskania tytułu arcymistrzyni szachowej.

Po zatwierdzeniu norm przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE) na najbliższym kongresie Julia Antolak stanie się 21 w historii polskich szachów arcymistrzynią.

W miniony weekend w Baden-Baden rozgrywany był ostatni zjazd najsilniejszej kobiecej ligi na świecie. W trzech ostatnich rozegranych przez Julię meczach dwa razy wygrała i uzyskała jeden remis. Właśnie po tym remisie z byłą Mistrzynią Świata i tegoroczną zdobywczynią Pucharu Świata - Alexandrą Kosteniuk, jedną z najsilniejszych rosyjskich szachistek, Julia mogła świętować zdobycie tytułu arcymistrzyni.

Fot. Eberhard Schabel/KS Solny Grzybowo

środa, 29 września 2021 roku, 12:50