fbpx Sprzątnijmy razem gdańską plażę | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Sprzątnijmy razem gdańską plażę

Sprzątanie plaży Generation Europe banerJak oceniasz wygląd plaż w Gdańsku? Jeśli nie podoba Ci się to, co widzisz, przyjdź i zmień to razem z Generation Europe! Młodzież z projektu Generation Europe – The Academy zaprasza wszystkie osoby, chcące zadbać o środowisko naturalne 24 maja na godz. 16:00 na plażę Stogi, wejście nr 26.

Projekt Generation Europe: The Academy to inicjatywa zrzeszająca ponad 45 organizacji społecznych pracujących z młodzieżą z 15 europejskich krajów. Celem projektu jest kształtowanie i wspieranie aktywnej postawy obywatelskiej młodych ludzi oraz motywowanie do podejmowania działań na rzecz rozwiązywania różnych problemów społecznych. W trakcie trzyletniej współpracy w ramach międzynarodowego partnerstwa grupy młodzieży z Polski, Niemiec i Francji realizują projekty pn. „Ekologia i ochrona przyrody. Jak się masz, Ziemio?” mające na celu poprawę sytuacji w ich lokalnych społecznościach. Młodych ludzi pomimo wielu różnic łączy wspólny cel ratowania Ziemi, dlatego integrują siły w dbaniu o ekologię i poszerzaniu świadomości innych ludzi na temat środowiska naturalnego i ochrony wody. Do tej pory młodzieży w Polsce udało się posprzątać plażę w Brzeźnie, przeprowadzić artystyczne warsztaty z wykorzystaniem naturalnych materiałów promując ekologiczny styl życia, stworzyć fotoreportaż eko-inspiracji, wstawić aloes do sali warsztatowej oraz regularnie informować o projekcie w mediach społecznościowych. W tym roku kontynuując działania, zachęcają:

Sprzątnijmy gdańską plażę razem!

24 maja o godz. 16:00 na plaży w Stogach przy wejściu numer 26 odbędzie się sprzątanie plaży. Wydarzenie ma charakter otwarty. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, a po zakończeniu akcji sprzątania zapraszamy na integracyjny piknik na świeżym powietrzu.

Tylko na gdańskich plażach zgromadzanych jest nawet 500 ton odpadów. Nagromadzone śmieci zanieczyszczają powietrze, wodę i glebę, co jest niezwykle szkodliwe dla środowiska. Nie bądź obojętny, przyjdź i pomóż nam sprzątnąć ten bałagan! Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie potrzebujesz niczego więcej oprócz motywacji do działania.

Projekt koordynowany jest przez niemiecką organizację IBB i realizowany w partnerstwie z niemiecką organizacją Next Level oraz francuskimi organizacjami Une Terre Culturelle i Because U Art.

Radio MORS jest patronem medialnym akcji.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz