fbpx Mikołajkowa akcja DKMS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Mikołajkowa akcja DKMS

Baner mikołakowej akcji DKMSW związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, Fundacja DKMS organizuje na Uniwersytecie Gdańskim akcję zachęcającą do rejestracji jako potencjalny dawca szpiku. Akcja będzie trwała od 9 do 10 grudnia w godzinach od 10 rano do 16. 9 grudnia - na wydziale Biologii oraz Prawa i Administracji. 10 grudnia - na wydziale Nauk Społecznych i Filologicznym.

I Ty będziesz miał okazję zrobić komuś prezent rejestrując się jako potencjalny Dawca szpiku. Dzięki temu będziesz mógł uratować komuś życie. Dla Ciebie zrobienie wymazu to max. 5 minut, dla innego to całe życie.

Wolontariusze będą chodzić po korytarzach wydziałów reklamując akcję oraz zachęcać do rejestracji. Udzielą Wam niezbędnych informacji, co to znaczy być dawcą oraz będą Was rejestrować poprzez wstępny wywiad medyczny, czy możecie być dawcami.

Dla studentów będą prowadzone również krótkie prelekcje, by uświadomić właśnie kto to jest dawca, czym się różni potencjalny dawca od rzeczywistego, jak pobierane są komórki macierzyste. Owe prelekcje będą prowadzone w czasie wykładów, zajmie nam to maksymalnie 10 minut (wszystko w porozumieniu z wykładowcami).

Zachęcamy Was serdecznie do rejestracji na potencjalnego dawcę komórek macierzystych, jak i również do nagłaśniania owej akcji poprzez rozsyłanie zaproszeń do wydarzenia. Każda pomoc mile widziana.

Zapraszamy również do kontaktu, jeżeli ktoś chciałby pomóc w akcji jako wolontariusz bądź uzyskać więcej informacji. Kontakt: https://www.facebook.com/events/1634641316788737/

Organizatorki - Ola i Agata

wtorek, 24 listopada 2015 roku, 9:51