fbpx Dr Wacław Kulczykowski i Mateusz Sokalszczuk finalistami konkursu Popularyzator Nauki 2020 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

zdjęcia Wacława Kulczykowskiego i Mateusza SokalszczukaZ przyjemnością informujemy, że archeolog dr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego UG oraz programista Mateusz Sokalszczuk ze Scriptwelder Studio zostali finalistami tegorocznego konkursu Popularyzator Nauki 2020 w kategorii Zespół.

Dr Wacław KulczykowskiMateusz Sokalszczuk od 2015 r. współpracują tworząc gry komputerowe. Do tej pory stworzyli Excavate! (2015 r.) oraz Waterworks! (2020 r.), darmowe gry internetowe, w które do tej pory zagrano ponad milion razy na całym świecie.

Od 2005 r. konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.

Laureatów konkursu poznamy w styczniu 2021 r. Nagrodzeni zostaną wówczas finaliści w następujących kategoriach: naukowiec, animator, zespół, instytucja, media, a także laureat/laureatka nagrody głównej - osoba, która otrzyma tytuł Popularyzatora Nauki 2020.

wtorek, 1 grudnia 2020 roku, 10:28