fbpx Drugie spotkanie teatralne ZA KULISAMI | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Drugie spotkanie teatralne ZA KULISAMI

Spotkanie ZA KULISAMIKoło Naukowe Teatrologów Brikolaż zaprasza na drugą odsłonę cyklu ZA KULISAMI. Tym razem spotkamy się z aktorskim małżeństwem – Dorotą Kowalewską z Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Grzegorzem Gzylem z Teatru Wybrzeże.

Z naszymi gośćmi porozmawiamy o kulisach ich wieloletniej aktywności na trójmiejskich scenach. Poruszymy takie tematy jak wspólne doświadczenia zawodowe czy różnice między pracą aktora dramatycznego a działalnością artysty teatru muzycznego. Zapytamy między innymi o największe aktorskie wyzwania, a także o opinię dotyczącą zmian w teatrze oraz sztuce aktorskiej na przestrzeni lat.

W drugiej części spotkania zaplanowaliśmy pytania od publiczności.

Startujemy 25 stycznia (poniedziałek) o godz. 18.30.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem Microsoft Teams. Prowadzenie: Kamil Grabarczyk oraz Kinga Wyderka (studenci III roku Wiedzy o teatrze).

Poniżej link do wydarzenia:

Zapraszamy serdecznie!

Dorota Kowalewska

Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1989). Solistka Teatru Muzycznego w zespole Teatru od 1989 r. Otrzymała nagrody:

Nagroda główna na Festiwalu Ogródkowym w Warszawie dla spektaklu „Roxi Bar” z jej udziałem (2005)

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego z okazji Jubileuszu 50-lecia Teatru (2008)

Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za rolę Evity (1997)

Występuje w spektaklach: ChłopiCud albo Krakowiaki i góraleKumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosłaOkno na parlamentSceny miłosne dla dorosłych, Skrzypek na dachu, Szalone nożyczki.

źródło: www.muzyczny.org

Grzegorz Gzyl

Absolwent PWST w Krakowie. Przez siedem sezonów był solistą – śpiewakiem Teatru Muzycznego w Gdyni. Występował też na deskach Teatru Miejskiego w Gdyni. Aktor Teatru Wybrzeże od 1994 roku. W 2004 roku otrzymał wyróżnienie honorowe na VIII Festiwalu Komedii "Talia".

Występuje w spektaklach: Karmaniola, czyli od Sasa do LasaLittle PonyNoraSeansTrojankiWesołe kumoszki z Windsoru.

źródło: www.teatrwybrzeze.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin