fbpx Konkurs kulinarny dla studentów UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konkurs kulinarny dla studentów UG

Baner konkursuSześciu partnerów Europejskiego Uniwersytetu SEA-EU zaprasza studentów Uniwersytetu Gdańskiego na wydarzenie kulinarne pt. SEA-EU 2021 Cooking Experience. Chcemy zaciekawić młodych naukowców różnorodnością  europejskiego jedzenia oraz pokazać, jak to, co jemy wpływa na nasze zdrowie, gospodarkę i środowisko naturalne.

Na każdym uniwersytecie partnerskim odbywać się będą lokalne konkursy, które mają na celu wybranie najlepszych przepisów odzwierciedlających lokalną kuchnię i zaprezentowanie „zrównoważonego rozwoju na talerzu europejskiego studenta”. Jeśli jesteś kreatywny w kuchni, chcesz poznać tajniki europejskiej sztuki kulinarnej i dbasz o planetę to zachęcamy do zgłoszenia się do konkursu.

Wydarzenie SEA-EU 2021 Cooking Experience jest otwarte dla wszystkich studentów Uniwersytetu Gdańskiego. Nagrodą za zwycięski przepis w danej kategorii jest żeliwna patelnia wraz z drewnianą podstawką dla eko kucharza!

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej SEA-EU oraz na profilu SEA-EU na Facebooku.

Zgłoszenia można przesyłać od 15 do 31 marca br. poprzez formularz na MS Teams.

Zwieńczeniem konkursów odbywających się na poszczególnych uniwersytetach będzie Europejski Festiwal Kulinarny. Na przełomie kwietnia i maja jeden dzień poświęcony będzie innej narodowej kuchni. Na stronie SEA-EU przedstawione zostaną zwycięskie przepisy z danego kraju, a całe SEA-EU będzie jednoczyć się we wspólnym europejskim gotowaniu.

piątek, 19 marca 2021 roku, 11:42