fbpx Wystawa Droga do Uniwersytetu | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wystawa Droga do Uniwersytetu

Gablota z eksponatami na wystawie Droga do UniwersytetuSerdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszej wystawy przygotowanej przez Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, która w symboliczny sposób kończy obchody 50-lecia naszej uczelni.

Wystawa czasowa pt. „Droga do Uniwersytetu. Uniwersytet Gdański i jego poprzedniczki 1945-1970” przestawia wybrane fragmenty historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku, Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie oraz pierwszy rok działalności Uniwersytetu Gdańskiego.

Jest to syntetyczny opis historii uczelni na przykładzie dokumentów, wspomnień i fotografii znajdujących się w zbiorach Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego i Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i Wydziałów Ekonomicznych UG. Przestawione zostały również fragmenty kultury studenckiej na przykładzie uniwersyteckiego Chóru, Zespołu Pieśni i Tańca Jantar oraz Akademickiego Związku Sportowego UG, które swoje tradycje organizacyjne wywodzą z działalności poprzedniczek naszej uczelni.

Przypominamy, że Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego zachęca do dzielenia się wspomnieniami, pamiątkami oraz fotografiami związanymi z historią uczelni!

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wystawa jest prezentowana wyłącznie dla pracowników Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 22 marca do 22 kwietnia 2021 r.  w holu Rektoratu Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Jana Bażyńskiego 8 w Gdańsku.

Dla osób, które nie będą mogły obejrzeć wystawy został przygotowany katalog online dostępny również na stronie internetowej Muzeum UG pod adresem: https://muzeum.ug.edu.pl/wystawy_czasowe

środa, 24 marca 2021 roku, 12:28