fbpx Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP

Zdjęcie laptopa z widocznym webinariumW roku 2020 z inicjatywy dr hab. Pawła Antonowicza, prof. UG oraz dr Marzenny Czerwińskiej z Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw Wydziału Zarządzania, dnia 22.01.2020 została podpisana umowa z Narodowym Bankiem Polskim na realizację projektu dla szkół ponadpodstawowych pt. „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”  w ramach edukacji ekonomicznej.

Celem Projektu było rozszerzenie wiedzy z zakresu finansów u nauczycieli szkół średnich, poprzez wdrożenie innowacyjnej i zintegrowanej formuły edukacji finansowej, ukierunkowanej na przyszłe świadome i odpowiedzialne decyzje finansowe oraz stymulowanie przedsiębiorczości na poziomie regionalnym.

Na czas realizacji Projektu Został powołany zespół w składzie:

Katedra Ekonomiki Przedsiębiorstw
dr hab. Paweł Antonowicz, prof. UG – Kierownik Projektu
dr Alicja Antonowicz
dr Marzenna Czerwińska
dr Mariusz Chmielewski
dr inż. Ewa Malinowska
Justyna Poniewierska

Katedra Bankowości i Finansów
dr Adam Barembruch
dr Marta Penczar
dr Piotr Pisarewicz

Na potrzeby Projektu opracowano moduły tematyczne z zakresu finansów i przedsiębiorczości, które zostały przekazane zainteresowanym szkołom oraz pakiety wiedzy w postaci materiałów dla nauczyciela oraz ucznia. Zorganizowano również konsultacje dla nauczycieli ułatwiające wykorzystanie materiałów do przygotowania ciekawych i interesujących dla uczniów zajęć z zakresu finansów.

Z uwagi na obostrzenia wynikające z COVID-19 warsztaty z nauczycielami odbyły się w formie zdalnej dnia 12.12.2020 roku za pomocą MS TEAMS, w których uczestniczyli nauczyciele ze szkół znajdujących się na terenie województwa pomorskiego:

• V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
  • X Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne w Gdańsku
  • Zespół Szkół Łączności w Gdańsku
  • Szkoły Ekonomiczno-Handlowe w Gdańsku
  • Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni
  • II Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
  • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie
  • Niepubliczna Szkoła Rzemiosła w Wejherowie
  • Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupsku

W kolejnym tygodniu tj. 14.12.2020-18.12.2020  roku odbyły się konsultacje ekspertów z nauczycielami szkół ponadpodstawowych, które cieszyły się dużą popularnością.

Na zakończenie Projektu przy pomocy Pani Justyny Poniewierskiej z Sekretariatu Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw został zrealizowany film podsumowujący  Projekt „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”.

Link do filmu na YT: https://www.youtube.com/watch?v=8txc3qkRl_U
Link do strony -> https://wzr.ug.edu.pl/uczelnie_szkolom_o_finansach_z_nbp/index.php?str=1780

środa, 24 marca 2021 roku, 12:44