fbpx Konferencja Wyspa.Młodość 2021 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konferencja Wyspa.Młodość 2021

Wyspa Młodość 2021

Jednym z wiodących zadań Festiwalu Between.Pomiędzy jest wspieranie czynnego uczestnictwa w nauce, kulturze i sztuce osób młodych. Z tego względu w dniach 11-12 maja 2021 chcemy zapewnić studentom i doktorantom przestrzeń do wymiany doświadczeń badawczych w ramach krajowej konferencji naukowej Wyspa.Młodość 2021.

Do udziału zapraszamy studentów i doktorantów, którzy chcą podzielić się efektami swoich badań, prowadzonych podczas seminariów licencjackich i magisterskich bądź w szkołach doktorskich. Zapraszamy teatrologów, tłumaczy, filmoznawców, literaturoznawców i językoznawców, jak również studentów zajmujących się innymi dyscyplinami naukowymi. Chcemy zapewnić młodym badaczom przestrzeń do żywej wymiany myśli oraz dyskusji nad efektami poszukiwań naukowych. Ponadto, uczestnicy konferencji będą mieli możliwość spotkać się z bardziej doświadczonymi badaczami z kraju i z zagranicy. Zależy nam na otwartości, różnorodności tematycznej oraz na praktycznym aspekcie badań studentów.

Wyspa.Młodość 2021 odbędzie się w ramach XII Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy. Przewidziany czas prezentacji, przygotowanych w języku polskim lub angielskim, to 10 minut. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze, wracamy po rocznej przerwie. Po drugie, w tym roku, po raz pierwszy w historii festiwalu, konferencja odbędzie się online, co stwarza możliwość uczestnictwa szerszemu gronu studentów z całego kraju. Opłata konferencyjna wynosi 50 zł. Organizatorami konferencji są: Koło ZIA Projektor, Koło Naukowe „Pomorania” oraz Koło Naukowe Zarządzania Instytucjami Artystycznymi. Opiekę merytoryczną nad konferencją sprawują dr Katarzyna Kręglewska (UG) i dr hab. Tomasz Wiśniewski, prof. UG.
Zgłoszenia zawierające krótki opis wystąpienia (150 słów), afiliację, zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konferencji oraz nazwisko i adres e-mail opiekuna naukowego będą możliwe poprzez wypełnienie specjalnie przygotowanego formularza do 4 kwietnia 2021 roku. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres: konf.wyspa.mlodosc@gmail.com.
Organizatorki
Ewelina Stefańska (UG)