fbpx O duchowości i religijności inaczej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

O duchowości i religijności inaczej

Okładka książkiW kolejnej audycji z cyklu UG Przedstawia prezentujemy autorów książki "Okiem młodych badaczy. O duchowości i religijności inaczej". Publikacja ta powstała jako efekt wieloletnich działań podjętych w kole naukowym ANIMA w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Emisja audycji w środy 28 kwietnia i 5 maja o godz. 12 oraz w czwartki 29 kwietnia i 6 maja o godz. 13.

Książka zawiera cykl 10 esejów i artykułów na temat psychologicznej i filozoficznej perspektywy opisującej zjawiska związane z duchowością człowieka począwszy od skali mikro do makro. Składają się na nie: świadomość ludzka (na podstawie teorii Orch OR Hameroffa-Penrose'a), tożsamość, postawa wobec ciała, seksualność i stosunek do seksu, samotność i zagubienie, kryzys egzystencjalny, inteligencja duchowa jako narzędzie pomocne w wychodzeniu z niego, poszukiwanie nowej religii, sztuczna inteligencja i poszukiwanie nowych bogów naszych czasów. Ten ostatni wątek przedstawia współczesną drogę człowieka do poszukiwania sensu życia poprzez media i nowe rozwiązania techniczne.

W studiu gościmy czwórkę spośród kilku autorów książki. Są to: Magdalena Nowacka, doktorantka psychologii, Tymoteusz Drzeżdżon, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Paweł Mechliński, student psychologii, i dr hab. Katarzyna Skrzypińska, prof. Uniwersytetu Gdańskiego, redaktorka całego tomu, a także autorka dwóch artykułów, które znalazły się w książce.

wtorek, 27 kwietnia 2021 roku, 12:46