fbpx Film „ZOE” Michała Marksa w konkursie o nagrodę publiczności Festiwalu „Kino 2021. Nowe historie”. | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Film „ZOE” w reżyserii Michała Marksa, absolwenta Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej na Wydziale Filologicznym UG, to rozgrywająca się w gdyńskich plenerach opowieść o tęsknocie za tym, co pierwotne, o próbie dostosowania się do wirtualnej rzeczywistości i buncie:

- Film „ZOE” dzieje się w przyszłości – w Gdyni w 2038 roku. W świecie, w którym wszyscy spędzają czas w domu. Nikt nie wychodzi, bo spędza czas w wirtualnej rzeczywistości. I główny bohater Wojtek zatęsknił za czymś, co jest pierwotne, naturalne, za autentycznym doświadczaniem świata. Dlatego zbuntował się i wyszedł – opowiada Michał Marks, reżyser filmu.

Film został w całości nakręcony w Gdyni, między innymi nad Kaczą rzeką, w tutejszym lesie i na plaży w Orłowie. W jego realizacji udział wzięli: aktorka Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej – Alicja Piotrowska, Maciej L. i Marysia Świłpa.

„ZOE” można obejrzeć bezpłatnie do 9 maja na stronie TVN Fabuła, na kanale stacji oraz na Playerze.

Na tej samej stronie można także oddać swój głos w konkursie i pomóc „ZOE” zdobyć nagrodę publiczności.

Głosowanie trwa do 7 maja do godziny 12:00.

Oglądajcie i głosujcie. Trzymamy kciuki!

piątek, 5 stycznia 2024 roku, 9:35