fbpx Od frachtu oceanicznego do podcastu | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Od frachtu oceanicznego do podcastu

Strona ETA.fm na SpotifySpecjalista w dziedzinie frachtu oceanicznego, który prowadzi własny podcast to kolejny gość Indeksu Gospodarczego. Wywiad z Sebastianem Wróblem w Radiu UG MORS zainteresuje studentów dziennikarstwa i ekonomii jednocześnie. Zapraszamy do wysłuchania audycji w piątek 7 maja o godz. 13.00 i w środę 12 maja o godz. 10.00.

ETA.fm to podcast, w którym Sebastian Wróbel podsumowuje najważniejsze informacje z rynku frachtu oceanicznego i lotniczego. W przystępnej formie, w rozmowie z Dominikiem Landą, dyrektorem handlowym terminalu kontenerowego DCT Gdańsk opowiada o najważniejszych informacjach, z ostatniego tygodnia: od zmian stawek po informacje o armatorach, spedytorach, regulacje prawne i uwarunkowania ekonomiczne.

W Radiu UG MORS to nie on jest prowadzącym audycję, a ma okazję poznać nagranie audycji radiowej z perspektywy gościa. Porozmawiamy z nim m.in. o tym dlaczego po latach pracy w jednej z globalnych firm zajmujących się frachtem oceanicznym i związanym z tym podróżowaniem po całym świecie zaczął prowadzić własny podcast na temat transportu morskiego, jakie wyzwania stoją przed osobą, która chce stworzyć profesjonalny podcast, jaka była jego droga z poznańskiej uczelni nad morze, a także o obecnej sytuacji na rynku transportowym – dlaczego armatorzy po roku pandemii zaczęli składać duże zamówienia na nowe statki, jak to się stało, że kontenery są w USA, a towary, które mają być nimi transportowane w Azji i czy produkty, które zamówiliśmy na AliExpresie nadal są w Egipcie.

czwartek, 6 maja 2021 roku, 14:45