fbpx Zapraszamy do Teatru Powszechnego | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zapraszamy do Teatru Powszechnego

Zdjęcie z przedstawienia Jak ocalić świat na małej scenieNiespodzianka dla wszystkich miłośników teatru, którzy nie mogą się już doczekać kiedy usłyszą trzeci gong. Mamy dla was kody, które pozwolą wam obejrzeć za darmo, już dziś spektakl „Jak ocalić świat na małej scenie?”. Transmisja przedstawienia Teatru Powszechnego rozpoczyna się o godz. 16.00. Natomiast o godzinie 20:00 będziecie mieli okazję spotkać się z reżyserem Pawłem Łysakiem, współautorem tekstu Pawłem Sztarbowskim i aktorami Teatru Powszechnego na rozmowie o spektaklu.

Żeby otrzymać kod wystarczy na adres maciej.goniszewski@ug.edu.pl wysłać maila z odpowiedzią na pytanie czyje imię nosi Teatr Powszechny. Dwunastu pierwszym osobom odeślemy kod i instrukcję jak go wykorzystać.

Emisja nagrania spektaklu „Jak ocalić świat na małej scenie?” odbędzie się w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy. Kanwą przedstawienia o nadciągającej katastrofie ekologicznej, głodzie i przyszłości planety są osobiste historie ojców z Polski, Ukrainy i Afryki. Punktem wyjścia w pracy nad spektaklem była opowieść o ojcu reżysera, docencie Janie Łysaku, twórcy utopijnej metody zbioru zboża w fazie dojrzewającego, zielonego ziarna, a także losy Alexandra Voronova, górnika z Donbasu oraz Demby Bâ, mechanika pokładowego z Senegalu. Ich działalność pozostaje śladem planów podboju i męskich fantazji ocalenia świata.

Jaką rzeczywistość pozostawili po sobie nasi ojcowie? Co możemy zrobić, żeby nie popełniać ich błędów? Jakie szanse na rozwój zostawimy następnym pokoleniom?

piątek, 14 maja 2021 roku, 10:30