fbpx Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

Baner Olimpiady28 maja na Wydziale Ekonomicznym (stacjonarnie) odbędzie się finał piątej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanej przez Wydział Ekonomiczny. Projekt Olimpiady finansowany  jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczestnicy Olimpiady będą rywalizować o indeks Wydziału Ekonomicznego UG i atrakcyjne nagrody.

Do rywalizacji przystąpi 38 finalistów wyłonionych spośród blisko 4 tysięcy uczestników. Od października 2020 roku do marca 2021 roku przeprowadzono 2 etapy: szkolny i okręgowy, podczas których uczniowie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania związane z branżą TSL. Zadania przygotowywał zespół Komitetu Głównego Olimpiady zrzeszający wybitnych naukowców i praktyków w zakresie funkcjonowania sektora transportu, spedycji i logistyki - wykładowców Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, oraz przedstawicieli największych firm z tej branży z Trójmiasta.

Uczestnicy będą rywalizować o indeksy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego na kierunki ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz nagrody rzeczowe.

Sponsorem nagrody głównej jest LPP S.A., zaś nagrody za drugie miejsce Nautiqus Food Logistics.

wtorek, 25 maja 2021 roku, 16:31