fbpx Nowe spojrzenie na dzieciństwo – reportaż o Przedszkolu Uniwersyteckim UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Nowe spojrzenie na dzieciństwo – reportaż o Przedszkolu Uniwersyteckim UG

zdjęcie dzieci Przedszkola UniwersyteckiegoNowe spojrzenie na dzieciństwo – reportaż o Przedszkolu Uniwersyteckim UG

W ramach cyklu UG Przedstawia tym razem zaglądamy z mikrofonem Radia MORS do Przedszkola Uniwersyteckiego działającego przy naszej uczelni. Reportaż przygotował Karol Stachowicz, który spędził z dzieciakami wyjątkowe dla nich święto – Dzień Dziecka. Słuchaj we wtorki 15 i 22 czerwca o godz. 10:00 oraz w środy 16 i 23 czerwca o godz. 12:00 na antenie radia MORS.

Jest taki jeden dzień w roku, który jest szczególnie ważny dla dzieci małych i dużych – to 1 czerwca. W ramach wspólnego świętowania redakcja Radia MORS dostała zaproszenie od dyrektor dr Katarzyny Kmita-Zaniewskiej, z którego z chęcią skorzystaliśmy. Nasz mikrofon towarzyszył podopiecznym Przedszkola Uniwersyteckiego UG m.in. w ich przygotowaniach do uroczystego występu przed rodzicami. Była to doskonała okazja do rozmów z dziećmi o ich ulubionych aktywnościach, marzeniach, a także o ich własnym przedszkolu. Dzieci chętnie oprowadziły naszego reportera, Karola Stachowicza, po zakamarkach placówki mieszczącej się przy ul. Polanki 66 w Gdańsku, a także opowiadały o ich planie dnia.

W reportażu znalazły się też wypowiedzi dyrektor przedszkola, nauczycieli czy rodziców. Pozwoliły one odkryć tajemnicę tego niezwykłego miejsca, w którym dziecko traktowane jest jak dorosły, a nauczyciel staje w roli towarzysza podróży podopiecznych przez najmłodsze lata.

Na czym polega koncepcja Reggio Emilia, wedle której działa placówka? Jaką rolę w takim miejscu pełnią emocje? Jak na działalność przedszkola wpłynęła pandemia? I w jaki sposób można zapisać tam swoje dziecko?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu i zajrzenia do tego wyjątkowego dziecięcego azylu.

niedziela, 13 czerwca 2021 roku, 20:08