fbpx Rekrutacja do Programu MOST | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Rekrutacja do Programu MOST

plakat MOSTMOST to program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad dwudziestu, polskich uczelni partnerskich.

Rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki 2021/2022 zostanie przeprowadzona w dniach od 1 do 10 września 2021 r. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 20 września 2021 r.

Uczestnikiem Programu mogą zostać:
- studenci po ukończeniu drugiego semestru jednolitych studiów magisterskich;
- studenci po ukończeniu drugiego semestru studiów I stopnia;
- studenci po ukończeniu pierwszego semestru na studiach II stopnia;
- doktoranci po ukończeniu pierwszego roku studiów doktoranckich.

Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów.

MOST daje możliwość:
- realizacji programu studiów na uczelni innej niż macierzysta;
- wyboru dodatkowych, związanych z zainteresowaniem Studentki/Studenta, zajęć dydaktycznych;
- nawiązania kontaktu ze specjalistami w danej dziedzinie, pracującymi na uczelni innej niż macierzysta;
- korzystania z księgozbioru innej uczelni, wykonywania kwerend bibliotecznych poza ośrodkiem macierzystym;
- prowadzenia badań do pracy seminaryjnej, magisterskiej, czy dysertacji doktorskiej w środowisku powiązanym z przedmiotem analiz;
- nawiązania kontaktów ze środowiskiem naukowym innego wydziału, instytutu, katedry;
- wykazania się, także przed przyszłym pracodawcą, umiejętnością adaptacji do nowych warunków, mobilnością.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Programu MOST
środa, 8 września 2021 roku, 11:45