fbpx Dr Karolina Pierzynowska z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego laureatką prestiżowej międzynarodowej nagrody | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Dr Karolina PierzynowskaDr Karolina Pierzynowska z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego została laureatką prestiżowej międzynarodowej nagrody Future Science Future Star Award, która po raz pierwszy trafi do polskiej naukowczyni. Gratulujemy!

Komisja Future Science Future Star Award zwróciła uwagę na badania prowadzone przez dr Karolinę Pierzynowską, których tematem jest opracowanie terapii dla choroby Alzheimera i Huntingtona z użyciem genisteiny, naturalnie występującego izoflawonu. Badania przeprowadzone zarówno na modelach in vitro jak i na modelach mysich tej chorób wykazały wysokie bezpieczeństwo i dużą skuteczność tej terapii.

Międzynarodowa nagroda Future Science Future Star organizowana jest przez wydawnictwo „Future Science” i czasopismo „BioTechniques”. Ma ona na celu wyróżnienie wybitnych naukowców, zajmujących się naukami przyrodniczymi, których praca może w znaczącym stopniu wpłynąć na ludzkie zdrowie i którzy wykazali szybki i intensywny start w swojej karierze naukowej cechując się jednocześnie ogromną pasją do prowadzonych przez siebie badań.

Rozmowa o badaniach w TVN

Fot. Arek Smykowski/UG