fbpx Bieg Charytatywny „Przybij Piątkę” | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Bieg Charytatywny „Przybij Piątkę”

Bieg Charytatywny „Przybij Piątkę” plakat Kolejna edycja Biegu Charytatywnego „Przybij Piątkę” wystartuje już 16 października 2021 roku o godzinie 12:00 przy Szkole Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Straszynie. Na czym polega?

Pierwsza nasza przygoda z biegiem rozpoczęła się w 2017 roku, gdzie pierwszy raz zorganizowaliśmy taki bieg i wspieraliśmy Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Celem imprezy jest:

1. Charytatywna forma Biegu, tj. zbieranie pieniędzy, w tym roku na Klinikę Onkologii Dziecięcej UCK w Gdańsku

2. Zwiększenie świadomości nt. 5 dziecięcych niepełnosprawności:

a. Autyzm

b. Zespół Aspergera

c. Niepełnosprawność ruchowa

d. Niepełnosprawność intelektualna e. Niedosłuch

Dystans biegu wynosi 5 kilometrów, trasa jest bardzo zróżnicowana i malownicza, ponieważ biegniemy wzdłuż rzeki Radunia oraz przez las.

Mamy uczestników na każdym etapie rozwoju sportowego, którzy biorą udział, biegając, maszerując oraz z kijkami do nordic walking. Wielu zawodników osiąga tam swoje życiowe rekordy!

Ze względu na obostrzenia limit osób biorących udział w biegu wynosi 250 osób.

Pamiętaj, że biegniemy po to, by pomóc, nie zważając na warunki pogodowe!

Zapisać się na nasz bieg można przez stronę https://elektronicznezapisy.pl/event/5964.html

Opłata startowa przy wcześniejszym zapisie wynosi 30 złotych, zaś w dniu imprezy jest to koszt 40 złotych. Przy zgłoszeniu jest możliwość wniesienia dodatkowej opłaty typu „cegiełka”, która w całości będzie przekazana na cel charytatywny.

Organizatorem biegu jest Agencja Terapeutyczna REHAB SPORT.

Patronat: Integracyjny Punkt Przedszkolny Tuptusie

Zapraszamy również na nasz fanpage na FB: https://www.facebook.com/BiegCharytatywnyPrzybijPiatke

Radio MORS jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz