fbpx Pull The Wire w Radio MORS! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Pull The Wire w Radio MORS!

Pull The WireJuż w czwartek (7 października) o 16:30 w kolejnej odsłonie cyklu "Słuchamy Polecamy" zaprosimy do wysłuchania utworu "Życie to western", który promuje najnowszy album zespołu Pull The Wire.

Zespół Pull The Wire jest obecny na polskiej scenie rockowej od 15. lat. Szerszej publice dał się poznać w 2012 roku po premierze teledysku do utworu “Kapslami w niebo”, który podbił Internet i stał się nieoficjalnym hymnem picia piwa w plenerze”. Debiutancki album “W Polsce jest ogień!” na którym oprócz „kapsli” znalazł się jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów pokolenia „trzeciej fali” punk rocka – „Papieros”, oraz wygrana Eliminacji do Przystanku Woodstock 2015 były ich przepustką na największą scenę festiwalową w Polsce. Zespół otarł się o nagrodę za najlepszy występ na Festiwalu, przegrywając niecałymi 50 głosami z rozpoznawalną na świecie grupą Decapitated. Ekipa z Żyrardowa ma na koncie setki występów na krajowej scenie klubowej, często pojawia się na rockowych festiwalach muzycznych (Jarocin, CieszFanów, Czad Festiwal, Czochraj Bobra, Punk Fest), zagrała koncerty juwenaliowe największych uczelni), miała okazję występować też na Ukrainie i w Czechach. Ich ostatnia EPka “Sztuka Przemijania” spotkała się z bardzo dobrymi recenzjami w branżowej prasie muzycznej (m. in. “Teraz Rock”), a pochodzący z niej singiel promujący “Iluzja” był nominowany do Przeboju Rocku Antyradia.

Najnowsza płyta Pull The Wire zatytułowana “Życie to western” ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora 2 lipca 2021 roku. Patronat nad płytą został objęty przez największą stację rockowa w Polsce, Antyradio, oraz Kręcioła.TV.

Płyta zawiera 11 rockowych numerów po polsku. Album goszcząc w największych stacjach rockowych w kraju już dał się poznać jako esencja Pull The Wire, czyli charakterystyczne, ujmujące teksty Marszala, chwytliwe melodie, bezpośredni rockowy przekaz, oraz kolejne jak na ten zespół przystało „hymnyi”, bo za takie uznać można singlowe skierowane do braci studenckiej „Chodź na studia”, szczery i odważny – „Zgniły Polski Rock ‘n’ Roll”, komentujący naszą aktualną rzeczywistość - „W Internecie” czy wreszcie najmocniejszy refrenowo, do wyśpiewania przy piwie z przyjaciółmi - „Życie to Western”.

Koncertowo zespół należy do tych którzy na równi dotrzymują kroku swoim fanom jeśli chodzi o dobrą zabawę skutkującą przepoconymi elementami garderoby

Skład zespołu:
Paweł ‘Marszal’ Marszałek - wokal, gitara, teksty
Adam ‘Micro’ Marszałek - bas, chórki
Daniel ‘Koziar’ Koźbiał - gitara, chórki
Marek Adamek - perkusja

Najbliższy koncert zespołu już w piątek (8 października 2021) w Wydziale Remontowym przy ul. Doki 1 w Gdańsku! Serdecznie zapraszamy!

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
wtorek, 5 października 2021 roku, 15:59