fbpx Xtreme Stage - festiwal sportów ekstremalnych, pierwsza edycja 14-16/01/2022! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Xtreme Stage - festiwal sportów ekstremalnych, pierwsza edycja 14-16/01/2022!

Xtreme StagePołączenie sportów ekstremalnych i muzyki na żywo. Tak w największym skrócie opisać można Xtreme Stage. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w Gdyni, w połowie stycznia. W ciągu dnia na specjalnie wybudowanym wewnątrz klubu Ucho skateparku zmierzą się profesjonalni sportowcy. Wieczorem zaś przeszkody zostaną odsunięte, na ekstremalnej scenie wystąpią raperzy, a po nich, na Afterparty – DJ-e.

2021 był wyjątkowym rokiem dla sportów ekstremalnych, gdyż zaliczyły one swój debiut na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Pomimo tego faktu, wciąż są̨ to dyscypliny, które nie mogą̨ liczyć na takie wsparcie finansowe i zainteresowanie sponsorów, jak ma to miejsce w przypadku popularniejszych odmian sportu. Nie zraża to jednak zawodników, którzy niejednokrotnie już udowodnili, jak ważne w ekstremalnych dyscyplinach jest połączenie talentu i pasji.

Właśnie z myślą̨ o takich ludziach wychodzimy z inicjatywą stworzenia imprezy w pozornie „martwym” sezonie, jakim jest zima. Zawody skupiałyby miłośników BMX’ów, rolek, hulajnóg i deskorolek. Festiwal Xtreme Stage to unikalne wydarzenie i potencjalnie jedyny zimowy festiwal sportów ekstremalnych w Polsce, który w jednym miejscu łączy aktywność ruchową z muzyką.

W piątek 14/01 na naszym ekstremalnym skateparku odbędą się zawody deskorolkowe. Wieczorem tego samego dnia na scenie pojawią się Miły ATZ i Gruby Mielzky. Dzień później na skateparku rywalizować będą rolkarze, a po nich riderzy na BMX’ach. W sobotę wieczorem wystąpi Sarius. Ostatniego dnia festiwalu na skateparku pojawią się hulajnogi.

Szacujemy, że każdego dnia na Xtreme Stage pojawi się kilkaset osób. Impreza choć nieduża, zorganizowana będzie na najwyższym poziomie. Tymczasowy skatepark wewnątrz klubu Ucho wybuduje nam Skate Arena – właściciel największego krytego skateparku w Trójmieście. Przy koncertach współpracujemy bezpośrednio z Fresh N Dope – organizatorem wielu rapowych festiwali, w tym również na takich obiektach jak np. Ergo Arena. Xtreme Stage współpracuje również z agencją eventowo-marketingową Promotion 360 – jednym z liderów w branży na terenie północnej Polski. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło już radio ESKA.

Informacje o festiwalu na bieżąco będą się pojawiać na Facebooku: https://www.facebook.com/events/589046752362476/?active_tab=discussion. Sprzedaż biletów na Xtreme Stage prowadzona jest w serwisie Swiper (od 25 listopada).

Organizatorem wydarzenia jest Paweł Lemke, dziennikarz Radia MORS, które jest patronem medialnym Xtreme Stage.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz