fbpx Tańczące gangi i śmieszna apokalipsa | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Tańczące gangi i śmieszna apokalipsa

Kadr z filmu Nie patrz w góręKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza w tym tygodniu na trzy premiery. Mamy do wyboru musical który miał już swoją bardzo słynną wersję z 1957 r. – West Side Story, komedię z asteroidą mającą zniszczyć Ziemię – Nie patrz w górę i polski dramat w realiach lat 90. – Powrót do tamtych dni.

Nie patrz w górę

Studentka astronomii Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i jej profesor dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywają, że po obrzeżach galaktyki krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jakby tego było mało, nikt się nią nie przejmuje. Okazuje się, że ostrzeganie ludzkości przed zabójczym zagrożeniem wielkości Mount Everestu prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji. Z pomocą dra Oglethorpe'a (Rob Morgan) Kate i Randall szturmują media, zaczynając od biura beztroskiej prezydent Orlean (Meryl Streep) i jej spolegliwego syna Jasona (Jonah Hill), który jest też szefem jej sztabu, a kończąc w optymistycznym porannym programie The Daily Rip prowadzonym przez Brie (Cate Blanchett) i Jacka (Tyler Perry). Do zderzenia komety z Ziemią zostało tylko sześć miesięcy, a opanowanie 24-godzinnego cyklu obiegu informacji i przyciągnięcie uwagi zafascynowanej mediami społecznościowymi opinii publicznej zanim będzie za późno, okazuje się szokująco komicznym doświadczeniem. Co trzeba zrobić, żeby świat po prostu spojrzał w górę?

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?

West Side Story

West Side Story opowiada o zakazanej miłości i rywalizacji pomiędzy dwoma ulicznymi gangami zwanymi Rakiety i Rekiny. Oba mają inne pochodzenie etniczne. Film oparty jest na broadwayowskim musicalu z 1957 roku.

W filmie West Side Story pojawiają się dialogi w języku hiszpańskim, które nie zostały przetłumaczone na język polski. Jest to celowy zabieg twórców filmu.

Więcej informacji o aktualnym repertuarze kina Helios na stronie kina.

piątek, 10 grudnia 2021 roku, 15:45