fbpx Nasi dziennikarze na Konferencji Mediów Studenckich w Warszawie! [FELIETON] | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Nasi dziennikarze na Konferencji Mediów Studenckich w Warszawie! [FELIETON]

KMS WarszawaW ostatni weekend listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Warszawie w Konferencji Mediów Studenckich, której celem było przybliżenie młodym redaktorom mediów studenckich realia pracy w zawodzie dziennikarskim. Artykuł z wyjazdu przygotowała Weronika Drozd.

Słowo „konferencja” od zawsze kojarzyła mi się z wielką salą kongresową, mnóstwem biznesmenów ubranych w garnitury i wielkimi aktówkami, w środku których była niezliczona ilość papierów. Jednak od czasu kiedy razem z redaktorami MORSa uczestniczyliśmy w Konferencji Mediów Studenckich, zmieniłam swoje wyobrażenie na temat tego słowa. Teraz myślę o nim w kategoriach przyjemnych i rozwijających.

DLA KAŻDEGO COŚ MIŁEGO

Z szerokiej oferty wykładów na KMS mieliśmy do wyboru prelekcje prowadzone przez m.in.: Tomasza Lisa, Bartosza Węglarczyka, Sebastiana Szczęsnego, Kalinę Kalińczak, Annę Kalczyńską i Marcina Jędrycha. Każdy z nich był przedstawicielem innego rodzaju dziennikarstwa, co pozwalało nam musnąć wymarzonej bańki dziennikarskiej. Trzeba przyznać, że program konferencji był bardzo urozmaicony. Chcesz zostać dziennikarzem sportowym? Nie ma sprawy – załatwimy kogoś z branży! Kręci Cię produkcja programu telewizyjnego, ale od strony technicznej? Zapraszamy!

(NIE)ZGODNIE Z PLANEM

Spoglądając na plan konferencji od razu zwróciło moją uwagę zorganizowanie dwóch paneli w jednym czasie – i tu się pojawia problem, bo cóż zrobić w momencie, jak interesuje Cię wykład o mocy social mediów i równocześnie chcesz posłuchać kierownika produkcji Top Model? W trakcie jednego będziesz żałować, że nie ma Cię na drugim i vice versa. Dylematy, dylematy i jeszcze raz dylematy! Jednak znikały, kiedy w planie konferencji w jednym czasie prowadzona była pojedyncza prelekcja.

DIABEŁ NIE TAKI STRASZNY, JAK GO MALUJĄ

Jednym z takich wykładów było wysłuchanie Tomasza Lisa. Chwilę po wystąpieniu tego znanego dziennikarza można było go złapać za kulisami. Okazało się być to nie lada wyzwaniem – sama już nie wiedziałam czy nogi trzęsą mi się ze zdenerwowania, czy podekscytowania. Teraz już śmiało mogę stwierdzić, że ewidentnie był to drugi powód.

ULUBIONY KOLOR? CZARNY

Jednak adrenalina uderzała za każdym razem, kiedy podchodziło się zrobić indywidualny wywiad. Kolejne rozmowy z ikonami polskiego dziennikarstwa umożliwiły nam, młodym dziennikarzom, zapytać ich o nurtujące nas pytania. Oprócz poważnych kwestii, zapytałam o ulubiony kolor Bartosza Węglarczyka i Marcina Jędrycha – okazało się, że obaj panowie najbardziej lubią kolor czarny. Ot co, ciekawostka w sam raz!

CHWILA REFLEKSJI

Cieszę się, że doświadczeni dziennikarze tak chętnie dzielą się wiedzą z dopiero co raczkującymi redaktorami. Poświęcając swój wolny czas, pozwalają na chłonięcie wiedzy i motywują młodych do działania.

Z uczestnictwa w Konferencji Mediów Studenckich wyciągnęłam ogromną lekcję i tylko upewniłam się, że dziennikarstwo to coś, co chcę robić!

Weronika Drozd

POSŁUCHAJ SPECJALNEGO WYDANIA "CHWILI DLA REPORTERA"
Dwa materiały reporterskie, które pokażą Wam kulisy konferencji. Michał Karcz porozmawiał z uczestnikami oraz organizatorami wydarzenia, a Weronika Drozd przeprowadziła wywiady m.in. z Tomaszem Lisem, Bartoszem Węglarczykiem i Marcinem Jędrychem. "Chwila dla reportera" prosto z Warszawy już dostępna TUTAJ
KMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS WarszawaKMS Warszawa