fbpx Grant EMBO dra hab. Michała Szymańskiego prof. UG pozyskał nowe fundusze | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Grant EMBO dra hab. Michała Szymańskiego prof. UG pozyskał nowe fundusze

zdjęcie Michała SzymańskiegoPrestiżowy projekt kierowany przez dra hab. Michała R. Szymańskiego, prof. UG finansowany z środków EMBO Installation Grant, został rozszerzony i pozyskał nowe fundusze. Projekt otrzymał dodatkowe dofinansowanie w wysokości 100 000 euro na kolejne 2 lata!

Dr hab. Michał R. Szymański, prof. UG jest Kierownikiem Zakładu Biologii Strukturalnej na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed. Jego grupa realizuje projekty dotyczące replikacji i naprawy DNA u ludzi, bakterii i wirusów finansowane przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (ERC Starting Grant), Fundację na Rzecz Nauki Polskiej (FNP), Narodowe Centrum Nauki (NCN), European Molecular Biology Organization (EMBO) oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Aktualnie prowadzona jest rekrutacja do tych projektów.

Przeczytaj więcej na stronie Zakładu Biologii Strukturalnej oraz na oficjalnej stronie Zespołu
European Molecular Biology Organization (EMBO) jest organizacją składającą się z ponad 1800 wybitnych naukowców zajmujących się naukami przyrodniczymi w Europie i poza jej granicami. Głównym celem organizacji jest wspieranie utalentowanych naukowców na wszystkich etapach ich kariery, stymulowanie wymiany informacji oraz pomoc w tworzeniu środowiska badawczego, w którym naukowcy mogą osiągać najlepsze wyniki w swojej pracy. EMBO pomaga młodym naukowcom rozwijać badania, promować ich na arenie międzynarodowej oraz zapewnić im mobilność. Kursy, warsztaty, konferencje i czasopisma naukowe rozpowszechniają najnowsze badania oraz umożliwiają szkolenia w zakresie technik utrzymywania wysokich standardów w praktyce badawczej. Laureaci otrzymują również możliwość nawiązywania kontaktów i praktycznego wsparcia, stając się częścią prestiżowej sieci EMBO Young Investigator. EMBO pomaga kształtować politykę naukową i badawczą, szukając informacji zwrotnych od społeczności i uważnie śledząc trendy w nauce w Europie.

Więcej informacji na stronie: www.embo.org
sobota, 18 grudnia 2021 roku, 17:33