fbpx Świąteczne premiery w kinie | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Świąteczne premiery w kinie

Kadr z filmu Matrix ZmartwychwstaniaW tym tygodniu Kino Helios w Galerii Metropolia zaprasza na premiery w sobotę. W piątek przypada Wigilia i kino będzie nieczynne, a już pierwszego dnia Świąt można obejrzeć cztery premiery – dwa filmy animowane i dwa fabularne, dwa będące kontynuacją wcześniejszych filmów, jedną adaptację do animowanego świata zwierząt klasyki literatury i jeden horror. Którą pigułkę wybierzesz?

Matrix Zmartwychwstania

Matrix Zmartwychwstania, długo wyczekiwana czwarta odsłona przełomowej serii filmów, które zrewolucjonizowały swój gatunek. W nowym obrazie powracają aktorzy z poprzednich części - Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss - w rolach słynnych postaci Neo i Trinity.

Sing 2

Miś koala - Buster Moon i gwiazdorska obsada jego teatru pragną wystąpić na olśniewającej, wspaniałej i ekstrawaganckiej scenie. Jest tylko jeden haczyk: najpierw muszą przekonać najbardziej samotną gwiazdę rocka na świecie, aby do nich dołączyła. Buster i jego ekipa zmienili teatr New Moon we wspaniałe miejsce, ale Buster chciałby, aby nowy spektakl zadebiutował na scenie teatru Crystal w olśniewającym mieście Redshore.

Ale bez koneksji, Buster i jego ekipa - w tym świnka Rosita, jeżozwierzyca Ash, goryl Johnny i nieśmiała słonica Meena i oczywiście niezwykły Gunter muszą zwrócić uwagę światowej sławy agencji - Crystal Entertainment, prowadzonej przez bezwzględnego wilka – Jimmy’ego Crystala. W desperackiej próbie zwrócenia uwagi Pana Crystala, Gunter wpada na pomysł i obiecuje, że w ich nowym spektaklu wystąpi legenda rocka - lew, Clay. Oczywiście pomysł podoba się Busterowi. Problem w tym, że Clay po stracie żony od ponad dekady zamknął się z dala od świata i nikt go nie widział. Buster wyrusza na poszukiwanie lwa i przekonania go do powrotu na scenę. Marzenie Bustera o wielkim sukcesie staje się jednocześnie emocjonalnym przypomnieniem mocy muzyki, która leczy nawet najbardziej złamane serce.

Straszne historie

Mrożąca krew w żyłach antologia horroru, składająca się z pięciu opowiadań, napisanych przez nieprawdopodobną grupę aspirujących pisarzy w Sugarton - małym miasteczku nękanym przez powrót niesławnego seryjnego mordercy. Przybyli oni, by podzielić się swoimi przerażającymi historiami z właścicielem księgarni. Wkrótce odkrywają, że stali się gwiazdami własnej, pokręconej opowieści chorego mordercy.

W 80 dni dookoła świata

Obieżyświat to sympatyczny nastoletni małpiszon, który marzy o wielkich przygodach i dalekich podróżach. Na co dzień jednak słucha się mamy, chodzi do szkoły i generalnie wiedzie raczej spokojne życie. Wszystko odmieni jednak spotkanie z nieco postrzeloną żabą o imieniu Phileas, która zaproponuje Obieżyświatowi udział w szalonym zakładzie: jeśli uda im się objechać świat w 80 dni, zgarną pokaźną nagrodę i zyskają sławę. Mimo sprzeciwu mamy i zaskoczeniu przyjaciół młody małpiszon wyrusza wraz z Phileasem w pełną wyzwań i niebezpieczeństw podróż przez świat, którego wcale nie zna. Czeka go spotkanie z dzikimi plemionami, niezwykłymi zwierzętami, niesłychanymi cudami natury oraz mnóstwo zabawnych i zaskakujących zwrotów akcji. Przede wszystkim będzie to jednak wielka próba odwagi i przyjaźni obu podróżników. Szczególnie, że ich tropem podąża ktoś, kto pragnie pokrzyżować im szyki.

Więcej na stronie kina Helios

czwartek, 23 grudnia 2021 roku, 15:21