fbpx "Sunday Sessions" - spotkania o amerykańskiej kulturze | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

"Sunday Sessions" - spotkania o amerykańskiej kulturze

Sunday Sessions plakatRusza kolejna edycja spotkań pt. „Sunday Sessions. Tym razem motywem przewodnim będzie amerykańska kultura. Pomysłodawczynią tego cyklu jest Weronika Metlenga, lektor Centrum Języków Obcych UG.

Projekt „Sunday Sessions” to cykl spotkań online, mający na celu popularyzację wielokulturowości i wielojęzyczności. Tematami poruszanymi w ramach projektu są zagadnienia związane z kulturą, architekturą, językiem oraz mediami wybranych państw.

Pierwsza edycja przeznaczona była dla miłośników Skandynawii. „Sunday Sessions – Swedish Edition” przybliżała uczestnikom kulturę, architekturę i branżę reklamową w Szwecji. Spotkania realizowane były w trzech językach: polskim, szwedzkim i angielskim.

Tegoroczna edycja adresowana jest do wszystkich zainteresowanych amerykańską kulturą i ma na celu edukację w zakresie amerykanistyki. Tematami poruszanymi w projekcie będą zagadnienia związane m.in. z kulturą, językiem, filmem i mediami w USA.

Pierwsze spotkanie pt. „American dialects, speech patterns and trends prevalent in the United States today” poprowadzi Robert Urbański z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Odbędzie się ono w niedzielę 23 stycznia 2022 roku o godzinie 11:30.

LINK do spotkania: https://tiny.pl/91kkf

W gronie wykładowców, prowadzących spotkania, znajdują się również:

Prof. dr hab. Mirosław Przylipiak (Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej wydziału filologicznego, Dyrektor Centrum Filmowego im. Andrzeja Wajdy)

Prof. UG dr hab. Anna Mazurkiewicz (Historyczka, Prodziekan ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej wydziału historycznego, Kierownik Zakładu Historii Najnowszej Powszechnej)

Prof. UG dr hab. Danuta Stanulewicz-Skrzypiec (Kierownik Zakładu Glottodydaktyki i Przetwarzania Języka Naturalnego)

Weronika Metlenga (Pomysłodawczyni projektu „Sunday Sessions”, Amerykanistka, lektor CJO UG)

Spotkania będą odbywały się w formie online co miesiąc od stycznia do czerwca 2022 roku.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz