fbpx Groźny Księżyc i niegroźny wilk | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Groźny Księżyc i niegroźny wilk

kadr z filmu MoonfallKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza w tym tygodniu na cztery premiery. Widzowie do wyboru mają pikantny film Patryka Vegi, kolejną opowieść o zagrożeniu z kosmosu, a także dwa filmy familijne – w końcu ferie tuż tuż – kolejną część przygód Mikołajka oraz opowieść o przyjaźni dziewczynki z wilkiem, która zupełnie nie przypomina historii Czerwonego Kapturka.

Miłość, Seks & Pandemia

Trzy spragnione wrażeń i męskiego towarzystwa przyjaciółki wychodzą w miasto, aby zabawić się w najkrótszą noc w roku. Kaja (Anna Mucha) jest pewną siebie i ambitną dziennikarką, która swoich kochanków już dawno przestała liczyć. Teraz na jej celowniku pojawia się niejaki Johnny – mistrz uwodzenia kobiet. Kaja widzi w nim nie tylko nową zdobycz, ale i szansę na przebojowy artykuł, na potrzeby którego postanawia pójść z Johnnym do łóżka. Olga (Zofia Zborowska-Wrona) to silna prokurator i zadeklarowana feministka. Jej poglądy i życie rodzinne zostaną wystawione na próbę, kiedy znajdzie się pod niemal narkotycznym wpływem mężczyzny z egzotycznego wschodu. Nora (Małgorzata Rozenek-Majdan) odnosi sukcesy zawodowo, zajmując się fotografią, ale jej życie uczuciowe pozostaje w rozsypce. Wszystko zmieni się, gdy przed obiektywem aparatu stanie młodszy od niej model. Wkrótce za sprawą pandemii życie trzech przyjaciółek oraz Bartka (Sebastian Dela) – kuzyna Kai, prawiczka, który postanawia podbić świat nocnych klubów jako striptizer – zostanie dosłownie wywrócone do góry nogami. A każde z nich odkryje, że miłość w czasach lockdownu ma znacznie więcej niż 50 twarzy.

Moonfall

Moonfall to opowieść o tym, gdy tajemnicza siła zrzuca Księżyc z orbity, który jest teraz na kursie kolizyjnym z Ziemią. Może to zakończyć istnienie ludzkości. Do uderzenia i totalnej anihilacji cywilizacji zostały tylko tygodnie. Była astronautka i pracowniczka NASA Jo Fowler (Halle Berry) jest przekonana, że ma klucz do uratowania planety, ale wierzą jej jedynie astronauta z jej przeszłości Brian Harper (Patrick Wilson) i wielbiciel teorii spiskowych K.C. Houseman (John Bradley). Wspólnie wyruszają w kosmos i odkrywają, że... Księżyc nie jest tym, czym myśleliśmy. A pełny zwiastun daje pierwsze spojrzenie na to, czym on jest, jednocześnie nie odpowiadając na pytania.

Skarb Mikołajka

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

Wiki i jej sekret

Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.

Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

Więcej informacji na stronie kina Helios.

piątek, 4 lutego 2022 roku, 10:51