fbpx Konkurs! Capitalne komedie walentynkowe w Gdańsku! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konkurs! Capitalne komedie walentynkowe w Gdańsku!

Walentynki z Teatrem Capitol banerWalentynki zbliżają się wielkimi krokami, a my mamy dla Was pomysł, jak go spędzić! Na romantyczne wieczory warszawski Teatr Capitol zaprasza do Domu Technika NOT przy ul. Rajskiej 6 na dwie komedie w gwiazdorskiej obsadzie! 12 lutego zobaczycie zabawną, a zarazem bardzo życiową komedię obyczajową „Czy Ty to Ty?”, w której zagrają Daria Widawska, Marzena Rogalska, Michał Rolnicki i Dariusz Chojnacki. 13 lutego wystąpią Andrzej Deskur, Daria Widawska, Paweł Koślik i Olga Nowicka w jednej z najnowszych komedii Teatru Capitol – "A mi to rybka"!

Dalej w artykule znajdziecie szczegółowe informacje o spektaklach i o tym, jak kupić bilety, ale możecie je także wygrać w naszym konkursie! Do wygrania podwójne wejściówki na spektakl. Jeśli chcecie zdobyć bilety na „Czy Ty to Ty?”, musicie odpowiedzieć na pytanie: Kogo zabralibyście ze sobą na spektakl? A jeżeli bardziej interesuje was „A mi to rybka!”, odpowiedzcie na pytanie: Co lubicie w komediach? Odpowiedzi przesyłajcie do 08.02 na adres mors@ug.edu.pl w tytule: Konkurs Żarcik.

12 lutego 2022, godz. 16.00 i 19.00
CZY TY TO TY?
John Tobias
(Is the real you really you?)

Nieoczekiwana zmiana miejsc, czyli w pogoni za szczęściem!
Współczesne, wielkomiejskie osiedle. Harold wraca po pracy do domu. Zajęta przygotowaniem rodzinnego obiadu Honey, prowadzi z nim rutynową, popołudniową rozmowę. Dzień jak co dzień. Żadne z nich nie dostrzega nawet, że coś tu się nie zgadza, bo… On trafia do obcego mieszkania, a Ona w ferworze domowych obowiązków, bierze go za swojego małżonka. Nie ta żona, nie ten mąż! Gdy bohaterowie orientują się, że zaszła pomyłka, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót…
Zabawna, a zarazem bardzo życiowa komedia obyczajowa o miłości, związkach, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. To sztuka o nas! W tej historii przedstawionej przez Johna Tobiasa, możemy przejrzeć się niczym w lustrze i jednocześnie szczerze pośmiać z samych siebie, podchodząc do wielu spraw z przymrużeniem oka.
Uwikłani w schematy, funkcjonując według powszechnie przyjętych szablonów, cierpiąc na ciągły niedoczas, porzucamy swoje marzenia. Efekt? Pogrzebana spontaniczność, zagłuszone prawdziwe „ja” oraz nieustająca, choć umiejętnie wypierana, tęsknota za wolnością i porywami serca. I choć kompaktowy świat, na każdą dolegliwość ciała lub duszy, zawsze znajdzie skuteczną pigułkę, to jednak głęboko skrywane pragnienia potrafią zupełnie nieoczekiwanie dojść do głosu. Jednak kiedy już zdobędziemy się na odwagę, żeby zawalczyć o inne życie, zalewa nas fala wątpliwości. Czy to wytęsknione, wyidealizowane życie, będzie lepsze? Czy warto ryzykować utratą dotychczasowej, wypracowanej stabilizacji? Czy aby na pewno trawa u sąsiada jest bardziej zielona?
Tłumaczenie Elżbieta Woźniak
Reżyseria Robert Talarczyk
Opracowanie muzyczne Przemysław Sokół
Choreografia Krzysztof Adamski
Kostiumy i scenografia Adrianna Gołębiewska
Widzowie uczestniczący w spektaklu „Czy Ty to Ty?” narażeni są na działanie świateł stroboskopowych, które będą wykorzystywane podczas przedstawienia (światła te mogą doprowadzić do ataku epilepsji).

13 lutego 2022, godz. 16.00 i 19.00
A MI TO RYBKA!
Francis Veber
(UN ANIMAL DE COMPAGNIE)

Małżeństwo z wieloletnim stażem, w którym rutyna wypełnia codzienne życie, postanawia zakupić sobie przyjaciela. Życzeniem żony Christine był co prawda rasowy york, jednak małżonek Jaques wybiera w sklepie zoologicznym mniej absorbujące zwierzę, a mianowicie… rybkę.
Od tego momentu ich mieszkanie codziennie powiększa się o kolejnego lokatora.
I tak pod ich dach trafia długoletni znajomy, od lat podkochujący się w Christine oraz bezdomna kobieta, szukająca pomocy. A wraz z każdym kolejnym gościem pojawiają się nowe tajemnice, których powiernikiem staje się pływająca w akwarium rybka.
Co mąż będzie chciał ukryć przed żoną? I co ona sama zrobiła nieprzyzwoitego?
Czy wszystkie skrywane sekrety w końcu wyjdą na jaw czy rybka zachowa je dla siebie…?
PREMIERA WRZESIEŃ 2020
Reżyseria: Marcin Sławiński
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Głos Rybki: Cezary Pazura
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz
Asystent reżysera: Anna Modrzejewska

Bilety:
Biuro Podróży GRAND, ul. Rajska 6
Online:

Rezerwacja i zamówienia grupowe:
tel. (+48) 733 777 840, anna.stani@teatrcapitol.pl

Już dziś zapraszamy do rezerwacji najlepszych miejsc na widowni!

Scena Teatralna NOT
ul. Rajska 6, Gdańsk