fbpx Velvet Spoon na Dzień Kobiet: Niedosyt (2019) | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Velvet Spoon na Dzień Kobiet: Niedosyt (2019)

Niedosyt plakatCentrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy zaprasza na pierwszy pokaz z cyklu “Velvet Spoon”- pokazu filmów niezależnego dystrybutora, który w swoim repertuarze ma pozycje z pogranicza kina gatunkowego i autorskiego. Seans filmu "Niedosyt" już 8 marca o 18:00!

"Niedosyt" prezentuje Hunter (Haley Bennett), która ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w złotej klatce dziewczyna, poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.
Ten pełnometrażowy debiut Carlo Mirabelli-Davisa, to niezwykłe połączenie społecznego dramatu i psychologicznego thrillera, w którym nawiązania do Dziecka Rosemary służą za paliwo dla historii emancypacyjnej. Film miał swoją premierą na nowojorskim Tribeca Film Festival i wyruszył w imponująca trasę festiwalową, wybrany przez Indiewire jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do przyszłorocznych Oscarów. Na ekranie, oprócz magnetycznej Haley Bennett (Dziewczyna z pociągu, Prosto w serce), występują też Elizabeth Marvel (House of Cards, Homeland) czy Denis O'Hare (Wielkie kłamstewka, Dallas Buyers Club).

Kiedy? 08.03.2022r. (wtorek)
Start: Godzina 18:00
Cena biletu: Sprawdź update na dole strony!
Jak nas znaleźć? Nasza sala kinowa znajduje się w gmachu Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53, wejście główne.
Wjazd na kampus UG bramą od strony al. Grunwaldzkiej (przy Castoramie)

UPDATE:

Drodzy Widzowie!

Centrum Filmowe UG też pragnie dołączyć do pomocy Ukrainie! Rozmawiamy z dystrybutorami i staramy się pozyskać filmy ukraińskie – abyśmy już niedługo mogli razem zagłębić się w ta wspaniałą, poruszającą kinematografię.

Na razie jednak chcemy pomóc tak, jak możemy najszybciej! Dlatego zapraszamy Państwa na pokaz specjalny filmu „Niedosyt”. Na ten pokaz nie sprzedajmy biletów i nie wyznaczamy ich ceny – każdy wpłaca tyle, ile chce, a biletem jest potwierdzenie przelewu/wpłaty (może być zdjęcie, wydruk lub po prostu potwierdzenie ustne na wejściu).

Cały dochód z wpłat trafia od razu na konto zbiórki celowej „Uniwersytet Gdański na pomoc Ukrainie”, zweryfikowanej przez serwis siepomaga.pl i organizowanej przez Uniwersytet Gdański.

Wpłaty najlepiej dokonać PRZED SEANSEM! Nie prowadzimy zbiórki gotówki na miejscu. Przed samym pokazem, w Centrum Filmowym UG, wpłaty będzie można dokonać tylko poprzez zeskanowanie kodu QR z naszego plakatu i dokonanie płatności internetowej za pomocą smartfona.

Liczymy na Państwa duże zainteresowanie! Na naszej widowni znajdują się 234 miejsca – bardzo możliwe, że nie wszystkim uda się wejść na pokaz. Jeśli nie zmieścimy się wszyscy, zagramy dla Państwa dodatkowy seans 9.03! Zachęcamy również do wpłat nawet, jeśli nie pojawią się Państwo w naszym kinie – chodzi o to, żeby pomóc naszym siostrom i braciom z Ukrainy tak, jak możemy.

Pomagajmy oglądając filmy! Podawajcie dalej!

Szukajcie naszych plakatów z kodem QR w mieście i na kampusie UG!

Dziękujemy dystrybutorowi Velvet Spoon za włączenie się do akcji i udostępnienie filmu.

Klikajcie w wydarzenie, żebyśmy wiedzieli, ile pokazów przygotować: https://www.facebook.com/events/688332528951441?active_tab=about

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz