fbpx Zbiórka dla Ukraińców - posłuchaj Wizji Tygodnia | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zbiórka dla Ukraińców - posłuchaj Wizji Tygodnia

Wizja Tygodnia o zbiórce dla Ukraińców - banerNa Wydziale Nauk Społecznych UG trwa zbiórka rzeczy dla Ukraińców. Studenci gromadzą dary, które trafią do uchodźców uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy oraz do żołnierzy broniących kraju przez rosyjską agresją. Korytarz budynku WNS zamienił się w wielki magazyn i prawdziwe centrum logistyczne, a pracuje przy nim ogromna liczba wolontariuszy. Piotr Patalas w wydaniu specjalnym "Wizji Tygodnia" postanowił pochylić się nad tym tematem.

Posłuchajcie wywiadu z Marceliną Wilczewską, organizatorką zbiórki, oraz z Pauliną, Margaritą, Bartkiem i Andrzejem, wolontariuszami pracującymi przy zbiórce. Dlaczego dołączyli do akcji "Studenci dla Ukrainy - Pomagamy"? Czym dla nich jest pomoc? Z jakimi ludźmi się spotkali? Co czują w tych trudnych dla Ukrainy, ale też dla całej Europy, chwilach?

Specjalny odcinek "Wizji Tygodnia" jest już dostępny jako podcast TUTAJ. Jesteśmy także m.in. na Spotify

Chcesz pomóc? Zobacz jak na fanpage'u akcji: TUTAJ

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz