fbpx DKF UG Miłość Blondynki i Festiwal ŻUBROFFKA / Pomagamy Ukrainie! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

DKF UG Miłość Blondynki i Festiwal ŻUBROFFKA / Pomagamy Ukrainie!

Festiwal ŻUBROFFKA banerPokaz filmowy na rzecz zbiórki pieniędzy na pomoc studentom i pracownikom naukowym z Ukrainy. DKF UG Miłość Blondynki we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA chce aktywnie uczestniczyć w działaniach wspierających naszych przyjaciół z Ukrainy, dlatego zapraszamy Was na pokaz ukraińskich krótkometrażówek prezentowanych podczas minionych edycji ŻUBROFFKI.

Termin: 15 marca (wtorek) 2022, godz. 18:00

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG, UL. Wita Stwosza 55, 80-309 Gdańsk

PROGRAM:

DEEP LOVE/KOHANNIA reż. Mykyta Lyskov, Ukraina 2019, 14'

SZTANGISTA/WEIGHTLIFTER, reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk, Ukraina/Polska 2018, 30’

SNAILS, reż. Maryna Vroda, Ukraina 2014, 19’

JA I MOJA GRUBA DUPA/MY FAT ARSE AND, reż. Yelyzaveta Pysmak, Polska 2020, 9'

Podczas pokazu zobaczycie filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmów krótkometrażowych. Pokażemy je w wersji oryginalnej, z polskimi i angielskimi napisami.

NA CO ZBIERAMY:

Seans filmowy zorganizowany jest na rzecz  zbiórki pieniędzy na pomoc studentom i pracownikom naukowym z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, staną się członkami społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Aktualnie w naszej społeczności mamy ponad setkę studentów i pracowników ukraińskich. Są naszymi przyjaciółmi, sąsiadami, kolegami z pracy i z uczelni. Wyraźmy solidarność w tym trudnym dla Ukrainy momencie walki o zachowanie suwerenności i integralności swojego państwa i udzielmy naszego wsparcia.

Z przekazanych środków ufundujemy stypendia - koszt jednego rocznego stypendium wyniesie maksymalnie do 15 000 złotych rocznie, udzielimy pomocy finansowej i materialnej studentom oraz pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego.

Pomóżmy im przetrwać ten najtrudniejszy czas! Nasze myśli i serca są z Ukrainą!

JAK WESPRZEĆ ZBIÓRKĘ:

Wstęp na podstawie wpłaty dowolnej cegiełki finansowej na rzecz zbiórki na stypendia i wsparcie finansowe dla osób z Ukrainy na Uniwersytecie Gdańskim !

Biletem wstępu będzie przedstawienie potwierdzenia wpłaty na zbiórkę (wydruk, zdjęcie, skan) lub dokonanie wpłaty na miejscu przed seansem za pomocą dostępnego kodu QR.

Organizatorzy: Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki, Akademickie Centrum Kultury UG Alternator

Partnerzy: Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, Radio Mors, Czasopismo internetowe CDN

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz