fbpx Wystawa „Prehistoryczne krajobrazy Ziemi Opolskiej” | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wystawa „Prehistoryczne krajobrazy Ziemi Opolskiej”

zdjęcie z wystawyKolejna wystawa otwarta na Wydziale Biologii jest owocem współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z Uniwersytetem Opolskim, zrodzonym z inicjatywy prof. dr hab. Dariusza Szlachetko i dr hab. Eleny Yazykovej, prof. UO. Prezentuje ona mezozoiczny świat obszaru, który dziś nazywamy Górnym Śląskiem.

Jako że w czasach dinozaurów większość naszego kraju leżała pod powierzchnią płytkiego morza, najwięcej prezentowanych eksponatów stanowią organizmy morskie, takie jak: amonity, ramienionogi, małże i inne bezkręgowce. Szczęśliwie nie wszystko było pod wodą. Unikatowe triasowe skamieniałości lądowe z okolic Krasiejowa pozwoliły na rekonstrukcję środowiska lądowego. To wyjątkowa okazja na spojrzenie w przeszłość Polski.

Skamieniałości prezentowane na wystawie zostały wypożyczone z Uniwersytetu Opolskiego, a modele z JuraParku w Krasiejowie. Aranżację graficzną przygotowała mgr Anna Król. Wykonanie wystawy zostało sfinansowane ze środków uniwersyteckich.

Więcej informacji na http://biology.ug.edu.pl/node/108858

Serdecznie zapraszamy!