fbpx Chodź na drzemkę! W poniedziałek rusza "Leżakowanie" na UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Chodź na drzemkę! W poniedziałek rusza "Leżakowanie" na UG

Leżakowanie plakatMasz przerwę pomiędzy zajęciami? Jesteś spięty_a, zestresowany_a i potrzebujesz przestrzeni do relaksu? Chodź na drzemkę! "Leżakowanie" tworzy przyjazną relaksowi przestrzeń w granicach Uniwersytetu Gdańskiego. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 23 maja 2022 roku w auli 021 w budynku Neofilologii UG.

Przyjdź o 10:00, weź udział w piętnastominutowej medytacji prowadzonej - a do godziny 11:00 spędź czas w ciszy, przy subtelnych dźwiękach muzyki.
No phones allowed, leave tension at the door.
Wydarzenie odbywa się cyklicznie od godziny 10:00 do 17:00

Cel główny projektu: W dobie wzrostu świadomości problemów natury psychicznej i emocjonalnej, projekt ma na celu wspomóc studentów zmagających się z nimi na co dzień. Osiągnięcie założonego celu będzie wymagało utworzenia przestrzeni sprzyjającej rozluźnieniu, pozwalającej na upowszechnienie technik relaksacyjnych rozwijających poczucie samoświadomości. Wydarzenie ma polegać na udostępnieniu przestrzeni uczelnianej, zapewnieniu nagrań medytacji prowadzonej), aby umożliwić uczestnikom praktykę oraz pozbycie się napięć całego dnia. Medytacja odbywa się o każdej pełnej godzinie od 10:00 do 16:00 i trwa 15 minut. Po jej zakończeniu udostępniamy panel muzyczny (45 minut, do pełnej godziny), podczas którego uczestnicy mają czas na odpoczynek, odprężenie, przemyślenie praktyki.

Projekt jest odpowiedzią na oddolne zapotrzebowanie włączenia praktyk mających na celu redukcję stresu w codziennym życiu studenckim.
Ma na celu stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla odpoczynku
Pozwala na zagospodarowanie czasu między zajęciami, wyciszenie, integracja społeczna

Organizator: Koło Naukowe UG „Projektor”
Współpraca: Parlament Studentów UG
Pomysł i koordynacja: Weronika Żołędziowska, Weronika Kubicka
Identyfikacja graficzna: Weronika Żołędziowska
Projekt dofinansowano ze środków Parlamentu Studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz