fbpx Lato na patio - plenerowe wydarzenia w GCF | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Lato na patio - plenerowe wydarzenia w GCF

Lato na patio - plenerowe wydarzenia w GCFGdyńskie Centrum Filmowe w sezonie letnim zaprasza do spędzania wolnego czasu na charakterystycznym Czerwonym Patio na Placu Grunwaldzkim. Od czerwca do końca sierpnia, w otwartej przestrzeni, zaplanowano bogaty program bezpłatnych wydarzeń kulturalnych adresowanych do mieszkańców Gdyni, Trójmiasta oraz turystów odwiedzających region. W ofercie znajdą się m.in.:

Poranki filmowe dla dzieci.
Przy sprzyjającej pogodzie najmłodsi kinomani będą mogli obejrzeć polskie serie animowane. W lipcu i sierpniu część repertuaru będzie dostosowana w języku migowym do potrzeb osób niesłyszących.

Kino plenerowe.
Dla starszych widzów zaplanowano wieczorne kino plenerowe, w ofercie którego znajdą się pełnometrażowe filmy fabularne, prezentowane dwa razu w tygodniu. W czerwcu w każdy czwartek i sobotę o godzinie 18.00 zapraszamy na cykl pokazów pn. „Lato Against Gravity”.

Spacery szlakiem filmowej i modernistycznej Gdyni.
Dwa razy w miesiącu będzie można wybrać się na dwugodzinną wędrówkę po mieście szlakiem dawnych gdyńskich kin i filmowych ciekawostek. Spacery odbędą się z licencjonowanym przewodnikiem Danką Ślipy, autorką bloga Frajda nad morzem.

Warsztaty Jak się PA3!
W pierwszym tygodniu wakacji rusza cykl zajęć twórczych dla dzieci przegotowany we współpracy z Pracownią Artystyczną Jak się Pa3! Co dwa tygodnie, w nawiązaniu do ulubionych filmów i bajek, młodzi będą malować plakat, lepić figurki czy tworzyć komiks.

Od 6 czerwca w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego oglądać można wystawę trójmiejskiej fotografki Anny Rezulak, ukazującą kulisy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. 14 czerwca, w ramach współpracy z Festiwalem CudaWianki odbędzie się warsztat wyplatania wianków dla Ukrainy pod hasłem „Plećmy razem z sensem”.

Od lipca oferta będzie jeszcze bardziej bogata. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach rekreacyjnych, takich, jak „Uważny ruch z muzyką filmową”, posłuchać koncertów muzyki filmowej czy pośpiewać w ramach karaoke. Szczegóły wydarzenia i harmonogram dostępne są na gcf.org.pl.

Radio MORS jest patronem medialnym wydarzenia.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz